VyprVPN – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)

VyprVPN sídli vo Švajčiarsku, má veľkú sieť serverov, ktoré dosahujú dobré rýchlosti, zľavu až 80 percent pri dvojročnom predplatnom a prešiel auditom, že neprotokoluje aktivity svojich používateľov.

VyprVPN prešla počas posledných rokov niekoľkými veľkými zmenami a vylepšeniami. Postupne sa šplhala v rebríčku najlepších VPN služieb smerom nahor a napokon sa prebojovala až do top trojky.

1. Excelentné rýchlosti

Pre účely tejto recenzie sme všetky testy realizovali na pripojení 500 Mb/s z umiestnenia v USA. Postupne sme otestovali servery v USA, Kanade a Európe. Použili sme protokol WireGuard, ktorý je spravidla oveľa rýchlejší ako OpenVPN.

Na serveri VyprVPN v Seattli sme namerali rýchlosť 301 Mbps, čo je excelentná hodnota.

Rýchlosť VPN

VyprVPN server v Los Angeles nám ukázal slušnú rýchlosť 235 Mbps.

VyprVPN rýchlosť Los Angeles

Rovnako aj server v New Yorku – 210 Mbps.

VyprVPN rýchlosť New York

Server v kanadskom Toronte ukázal rýchlosť 246 Mbps.

VyprVPN rýchlosť Toronto

Server vo Veľkej Británii bol na úrovni 223 Mbps. Vzhľadom na vzdialenosť ide o veľmi solídne čísla.

VyprVPN rýchlosť London

Pre porovnanie sme tiež vykonali niekoľko testov s protokolom OpenVPN. Výsledky testov rýchlosti s OpenVPN boli oveľa pomalšie ako s protokolom WireGuard:

Seattle = 47 Mbps
Los Angeles = 53 Mbps
New York = 24 Mbps

VyprVPN celkovo poskytuje dobrý výkon s protokolom WireGuard, ktorý môžete používať v systémoch Windows, Mac OS, Android a iOS. Aj keď to nie je najrýchlejšia VPN sieť, ktorú sme doteraz testovali, tak výsledky sú v porovnaní s väčšinou ostatných sietí VPN stále veľmi dobré.

Spoľahlivosť VyprVPN

Na aplikácie sme sa počas testov mohli spoľahnúť na sto percent:

 • Pripojenia boli stabilné a rýchlosti boli dobré.
 • Nenašli sme žiadne problémy, chybami alebo problémy s pripojeniami k serverom.
 • Konzistentný výkon počas celého dňa na všetkých testovaných serveroch.

Teraz sa pozrime na náklady.

Cena VyprVPN

VyprVPN má veľmi rozumnú cenu v porovnaní s inými vysokokvalitnými VPN službami. VyprVPN je dobrou voľbou, ak hľadáte lacnú VPN službu, ktorá stále ponúka vysokú hodnotu.

 • VyprVPN predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 12 mesiacov

 • 7,17

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 45%
 • Cena celkom86 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5
 • 6 mesiacov

 • -

  za mesiac

 • Zľava-
 • Cena celkom- €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5
 • 1 mesiac

 • 13

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom13 € každý mesiac
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5

VyprVPN ponúka možnosť platby všetkými hlavnými platobnými kartami alebo cez PayPal. V súčasnosti bohužiaľ neexistuje možnosť platiť kryptomenami.

Všetky plány majú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo je to najlepšie, čo v odvetví VPN môžete nájsť. Je to porovnateľné s inými poprednými službami VPN, ako sú NordVPN a Surfshark.

Pri procese registrácie sme si všimli jednu vec – VyprVPN vyžaduje na vytvorenie účtu meno a priezvisko.

Väčšina sietí VPN vyžaduje iba platnú e-mailovú adresu. Na druhej strane, VyprVPN je auditovaná služba bez protokolovania. Preto nie je možné zosúladiť aktivitu používateľov s konkrétnymi účtami (a menami).

Okrem toho sme zistili, že VyprVPN zadané meno a priezvisko žiadnym spôsobom nekontroluje. Inými slovami, v konečnom dôsledku zrejme môžete zadať akékoľvek meno a priezvisko.

VyprVPN neponúka bezplatnú skúšobnú verziu. Pred niekoľkými rokmi ponúkali trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá však už nie je v ponuke. Pri 30-dňovej záruke vrátenia peňazí je to však už zbytočná možnosť.

Aplikácie a podporované platformy

Služba ponúka aplikácie pre veľký počet zariadení. Pre túto recenziu sme otestovali aplikácie pre Windows, Mac OS a Android. Všetko fungovalo bez problémov či chybových hlásení.

V čase tejto recenzie všetky štyri najdôležitejšie aplikácie (pre Windows, Mac, iOS a Android) podporovali super rýchly a bezpečný protokol WireGuard.

V súčasnej dobe nie je príliš veľa sietí VPN, ktoré podporujú WireGuard (priamo vo svojich aplikáciách). Sláva teda Golden Frog a tímu VyprVPN za to, že boli jednou z prvých služieb, ktoré priniesli WireGuard bežným používateľom.

V našich testoch rýchlosti sme zistili, že WireGuard bol asi o 58% rýchlejší ako protokol OpenVPN. To samozrejme platí aj pre VyprVPN, ako ste si mohli prečítať o niečo skôr.

Počet pripojení

So všetkými typmi predplatného získate až 30 simultánnych pripojení. To je výrazne nadpriemerné číslo, pričom väčšina sietí VPN vám poskytuje predplatné pre maximálne 4 až 10 pripojení.

Nižšie je ukážka desktopovej aplikácie pre Mac OS, ktorú sme testovali v rámci tejto recenzie. Najnovšia verzia je veľkým vylepšením oproti predchádzajúcim verziám.

Aplikacia pre Mac OS

Všetky aplikácie majú podobný dizajn. Možnosť prepínania serverov, prispôsobovanie predvolieb a zmena protokolov je veľmi jednoduchá a intuitívna. Prepínač odpojenia v našich testoch účinne blokoval prenosy dát v prípade nečakaného odpojenia VPN služby.

VyprVPN Logo
Jurisdikcia
Švajčiarsko
Počet serverov
700+

Podpora Android a iOS

Mnoho ľudí chce pochopiteľne VPN službu, ktorá funguje dobre aj na mobilných zariadeniach.

VyprVPN ponúka aplikáciu pre Android a aj aplikáciu pre iOS. V oboch prípadoch nás aplikácie nesklamali.

Skvelou funkciou klienta Android je Connection Per App. Toto je schopnosť selektívne smerovať vybrané aplikácie vo vašom zariadení prostredníctvom siete VPN. Toto sa často nazýva ako funkcia „deleného tunelovania“.

V minulosti sme zaznamenali sťažnosti na nespoľahlivosť prepínača odpojenia pre aplikácie Android. V reakcii na tieto sťažnosti sme vykonali sériu testov a celý proces fungoval perfektne.

Testy ochrany osobných údajov a zabezpečenia

VyprVPN obstál dobre vo všetkých testoch ochrany osobných údajov a zabezpečenia. Spravili sme niekoľkých základných testov aplikácií pre Windows, Mac OS a Android:

 • Nezaznamenali sme úniky IP adries (IPv4, IPv6)
 • Nenašli sme žiadne úniky dát cez DNS
 • Problémy sme nenašli ani s únikmi dát cez WebRTC (Firefox, Chrome a Opera)
 • Prepínač odpojenia fungoval bez chýb (blokoval všetku komunikáciu, ak sa pripojenie VPN prerušilo)

VyprVPN na streamovanie a Netflix

Toto je ďalšie miesto, kde VyprVPN prináša mimoriadnu hodnotu. Úspešné pripojenie k streamovacím službám, ako je Netflix, je výzvou, ktorej väčšina VPN nemôže čeliť. VyprVPN naďalej dobre funguje s s Netflixom, ale aj množstvom ďalších streamovacích služieb.

Pravdepodobne však budete musieť kontaktovať podporu, aby ste našli presné servery, ktoré by ste mali použiť na pripojenie k americkému Netflixu.

Vzhľadom na dobré rýchlosti a prémiovú sieť ide o dobrú voľbu aj pre ostatné streamovacie služby. V čase tejto recenzie ste mohli streamovať množstvo regiónov Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime a ďalšie. Je to tiež jedna z najlepších sietí VPN pre Disney Plus.

Zahmlievanie pomocou protokolu Chameleon

Blokovanie VPN je rastúcim problémom v niektorých krajinách sveta, najmä tam, kde vlády alebo inštitúcie nechcú, aby sa ľudia používajúci VPN vyhýbali obmedzeniam a cenzúre.

To je obzvlášť prípad pre Čínu, Turecko, Rusko, Irán a ďalšie krajiny Blízkeho východu, ale tiež niektoré univerzity a školy či siete v rámci firiem.

VyprVPN ponúka vynikajúcu funkciu zahmlievania na porazenie blokovania VPN – nazýva sa protokol Chameleon.

Jedná sa o samostatne vyvinutý protokol OpenVPN s 256-bitovým šifrovaním, ktorý sa bude miešať s bežným internetovým prenosom, aby prekonal rôzne obmedzenia a blokovania. To sa dosahuje zapuzdrením prevádzky OpenVPN za bežným šifrovaním HTTPS.

Použitie VyprVPN s protokolom Chameleon je skvelou voľbou, ak potrebujete VPN sieť pre Čínu alebo inak obmedzenú sieťovú situáciu, napríklad školské alebo pracovné siete.

VyprVPN je službou bez protokolovania

VyprVPN je oficiálne služba bez protokolovania, ktorá bola auditovaná a overená nezávislou treťou stranou. V minulosti VyprVPN uchovával denníky pripojení 30 dní. Pred niekoľkými rokmi však úplne zmenil svoje politiku a stali sa VPN službou bez protokolov.

Zásady ochrany osobných údajov VyprVPN tiež uvádzajú:

VyprVPN je službou VPN s nulovým protokolovaním. Keď používate službu VyprVPN, nezaznamenávame ani neuchovávame žiadne údaje o vašich aktivitách na internete.

Požiadali sme uznávanú bezpečnostnú firmu, aby vykonala audit našich zásad nulového protokolovania.

 • Nezaznamenávame zdrojovú adresu IP používateľa (zvyčajne mu ju pridelí poskytovateľ internetu).
 • Pri použití VyprVPN nezaznamenávame IP adresu priradenú používateľovi.
 • Nezaznamenávame čas spustenia ani zastavenia pripojenia používateľa.
 • Nezaznamenávame návštevnosť ani obsah žiadnej komunikácie používateľa.
 • Sme sieťovo neutrálni. Nediskriminujeme zariadenia, protokoly a ani aplikácie.
 • Vaše internetové pripojenie neobmedzujeme.

Zásady bez protokolovania, zabezpečené aplikácie, sieť serverov vo vlastnom vlastníctve a jurisdikcia vo Švajčiarsku robia z VyprVPN solídnu voľbu pre používateľov, ktorým záleží na ochrane ich súkromia.

VyprVPN a torrenting

VyprVPN teraz umožňuje torrentovanie na všetkých serveroch v jeho sieti.

Torrenting je ďalšou oblasťou, kde VyprVPN aktualizoval a zmenil svoje oficiálne pravidlá. V minulosti spoločnosť VyprVPN odrádzala od torrentovania a akejkoľvek formy porušovania autorských práv prostredníctvom sťahovania/zdieľania v ich sieti. Toto všetko sa však zmenilo.

VyprVPN je dnes služba VPN priateľská k torrentovaniu.

Zásady torrentovania sme si objasnili s jedným zo zástupcov VyprVPN, ktorý nám prostredníctvom e-mailu napísal:

Bez protokolovania VyprVPN nevie, kto čo kedy sťahoval. Aby sme chránili súkromie našich používateľov, neevidujeme IP adresu používanú žiadnym používateľom. Ak držiteľ autorských práv poskytne ako identifikačné údaje iba IP adresu, potom nie je možné, aby sme akémukoľvek z našich používateľov zaslali oznámenie od DMCA.

Oficiálne zmluvné podmienky obsahujú doložku o porušení autorských práv, ktorú však nemožno vynútiť bez protokolovania. VyprVPN je preto teraz dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú torrentovať pomocou siete VPN.

Vlastná sieť serverov VPN

Väčšina sietí VPN si prenajíma servery z rôznych dátových centier po celom svete. Toto je štandardná prax v tomto odvetví.

VyprVPN sa však rozhodol používať iba svoje vlastné servery, ktoré rozmiestňuje po celom svete. Inými slovami, VyprVPN používa pre sieť VPN iba svoje vlastné servery.

VyprVPN naposledy vykonal veľké inovácie na mnohých svojich serveroch vrátane serverov v Amsterdame, Hongkongu a Zürichu. Tieto inovácie by mali spoločnosti VyprVPN pomôcť poskytovať veľmi rýchlo streamovaný obsah používateľom z celého sveta.

Využíva VyprVPN umiestnenia virtuálnych serverov?

V našej štúdii o umiestneniach virtuálnych serverov sme zistili, že VyprVPN využíva umiestnenia virtuálnych serverov v mnohých oblastiach. Čo to znamená? VyprVPN v skutočnosti nemá fyzické servery na všetkých miestach, ktoré tvrdí. Namiesto toho môže byť server VPN v Brazílii umiestnený v Miami.

Existujú aj ďalšie dobré siete VPN, ktoré používajú umiestnenia virtuálnych serverov, napríklad Surfshark. Nepáči sa nám však, že VyprVPN verejne neuvádza, či je miesto servera virtuálne alebo fyzické.

Aj keď virtuálne umiestnenia nemusia nevyhnutne predstavovať problém so zabezpečením, môžu ovplyvňovať ľudí, ktorí sa pokúšajú vyhnúť serverom na konkrétnych miestach.

VyprVPN na smerovačoch

Jeden trik na používanie siete VPN na mnohých zariadeniach bez prekročenia limitu pripojení je používať VPN službu na smerovači. Router sa bude počítať ako jedno zariadenie, ale rozšíri ochranu a výhody siete VPN na každé zariadenie, ktoré sa k smerovaču pripojí.

Vyskúšal som VyprVPN na smerovači Asus a zistil som, že funguje dobre.

VyprVPN ponúka aj vlastnú aplikáciu pre router, ktorá zjednodušuje proces inštalácie a nastavenia. Jednou z výhod ich aplikácie je, že vám umožňuje ľahko vybrať, ako sa každé zariadenie vo vašej sieti pripája – buď prostredníctvom siete VPN, alebo prostredníctvom vášho bežného (nešifrovaného) pripojenia.

Tri ďalšie výhody aplikácie smerovača VyprVPN sú:

Možnosť prepínať medzi rôznymi protokolmi VPN vrátane PPTP, OpenVPN (160-bit a 256-bit) a Chameleon.
Schopnosť pripojiť sa k rôznym serverom v sieti.
Plná ochrana od VyprDNS pre všetky vaše DNS požiadavky.

Poznámka: Aplikácia beží na firmvéri Tomato, preto ju nemožno použiť so všetkými smerovačmi.

Záver

Celkovo je VyprVPN vysokokvalitná, rýchla a bezpečná sieť VPN, ktorá si v testovaní pri tejto recenzii počínala dobre. Ponúka veľkú škálu aplikácií, ktoré sú užívateľsky prívetivé, bezpečné a spoľahlivé. Podpora živého četu je tiež nápomocná, ak potrebujete pomoc s nastavením čohokoľvek.

Teraz, keď je VyprVPN oficiálne službou VPN bez protokolovania a bola verejne auditovaná, je pre používateľov zameraných na súkromie ešte lepšou možnosťou ako predtým. To ho posúva do elitnej skupiny VPN služieb auditovaných tretími stranami, spolu s produktami ako NordVPN a Surfshark, dvoma najobľúbenejšími službami VPN. A nezabúdajme na ich podporu pre nový protokol WireGuard, ktorý výrazne zvýšil rýchlosti pripojenia a prenosov dát.

VyprVPN Recenzia
VyprVPN – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)
Záverečné hodnotenie
VyprVPN je skvelá VPN služba za bezkonkurenčné ceny. K dispozíci je kvalitné zabezpečenie, slušné rýchlosti, spoľahlivé aplikácie pre všetky systémy a služba prešla auditom, že neprotokoluje aktivity svojich používateľov.
Súkromie a bezpečnosť
100
Rýchlosť a servery
90
Aplikácie a funkcionalita
90
Podpora a cena
80
Pozitíva
Bezpečné aplikácie so silným šifrovaním
Excelentné rýchlosti na testovaných serveroch
Plná podpora protokolu WireGuard priamo v aplikáciách
Protokol Chameleon pre obídenie cenzúry
Vlastná sieť dedikovaných serverov
Neprotokoluje dáta o svojich používateľoch (auditované)
Sídlo vo Švajčiarsko, neloguje aktivity používateľov (auditované)
Až 30 pripojení súčasne na jedno predplatné
Negatíva
Žiadne anonymné platby, chýba možnosť platby kryptomenou
Nezobrazuje, ktoré servery majú virtuálne umiestnenie
90
Excelentný

Tags:

VPN OCHRANA PRE KAŽDÉHO
Logo