vpn ochrana sukromia

Prečo je VPN potrebná pre ochranu súkromia v online prostredí

Ako už veľmi dobre viete, dobrá sieť VPN vám môže poskytnúť súkromie aj bezpečnosť v prostredí internetu. Často sa stretávame s vyjadrením – ja predsa na internete nič zlé nerobím. Napriek tomu vám určite nebude príjemné, ak viete, že vás niekto na internete špehuje.

Bez VPN môže váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) ľahko monitorovať a zaznamenávať vaše online aktivity: stránky, ktoré navštevujete, aké produkty na internete nakupujete alebo sledovať vaše komentáre na sociálnych sieťach.

Mnoho krajín teraz vyžaduje od poskytovateľov internetu, aby zaznamenávali údaje o užívateľoch a sledovali ich aktivity. VPN je najlepším riešením, ako sa chrániť pred týmto narušením súkromia.

Pri používaní siete VPN môže váš poskytovateľ internetu vidieť jedine to, že ste online a ste pripojený k serveru VPN. To je všetko. Vaše informácie sú šifrované a zabezpečené, čo ich robí nečitateľným pre tretie strany.

Vďaka sieti VPN sú verejné či nezabezpečené prístupové body WiFi opäť bezpečné, a to vďaka šifrovaniu, ktoré chráni vaše údaje. Používanie verejnej siete Wi-Fi bez VPN je riskantné, pretože hackeri môžu využívať verejné siete na odcudzenie vašej identity, čísiel kreditných kariet, prístupových hesiel, atď. VPN tieto údaje šifruje a chráni pred tretími stranami a hackermi.

8. časť sprievodcu VPN službami – Spraví zo mňa VPN anonymného používateľa na sto percent?

Viac príbehov
Prečo začať používať VPN ešte dnes (3. časť) – Obídenie geoblokácie