Recenzia NordVPN

NordVPN – recenzia VPN poskytovateľa (2020)

Výborný VPN klient za dobrú cenu

V Paname umiestnená spoločnosť NordVPN vznikla v roku 2012 a aktuálne jej služby využíva už viac ako milión používateľov z celého sveta. Aj to poukazuje na to, ako dobre sa jej darí spojiť veľa výkonných funkcií do jednoho intuitívneho a ľahko použiteľného balíka.

NordVPN umožňuje svojim používateľom vybrať pripojenie k sieti VPN nielen na základe krajiny servera, ale aj podľa toho, na čo chcú pripojenie používať (streaming TV, ultra-zabezpečené súkromie, anti-DDoS alebo kompletná anonymita).

NordVPN predplatné začínajú na 2.99 $ za mesiac, ak si službu predplatíte na tri roky dopredu. Ak si vyberiete ročné predplatné, tak sa cena zníži o viac ako 40 percent na 6,99 $ za mesiac. Zákazníci môžu platiť kreditnou kartou či cez službu PayPal. Podobne ako ExpressVPN, aj tento poskytovateľ garantuje vrátenie peňazí až do 30 dní od zakúpenia služby.

NordVPN umožňuje pripojiť až šesť zariadení súbežne, čo je asi najviac zo všetkých poskytovateľov pôsobiacich na trhu. Štandardom je samozrejme bezpečný protokol OpenVPN.

Používatelia si môžu vybrať buď server podľa krajiny alebo podľa typu servera. Aplikácia tak umožňuje vybrať servery optimalizované pre anti-DDoS, video streaming, dvojité VPN, Tor cez VPN alebo vyhradenú IP adresu. Anti-DDoS sú ideálne, ak chcete pripojenie, ktoré len zriedkavo (ak vôbec) padne. Streaming video servery sú najlepšie pre, uhádli ste, streamovanie videa. Double VPN umožňuje smerovanie cez druhý VPN server a zdvojnásobuje tak šifrovanie dát. Tor cez VPN smerujú vašu prevádzku najprv cez VPN a potom cez sieť Tor a pridávajú tak ďalší prvok anonymity. Vyhradené IP sú ideálne pre aplikácie, ktoré vyžadujú zakaždým prihlásenie z rovnakej IP adresy.

Jurisdikcia
Panama
Počet serverov
4000

Nechýba ani funkcionalita „kill switch“, ktorá zastaví internetovú prevádzku ihneď po páde servera a z vašej siete tak uniknú žiadne nezašifrované dáta. Väčšina sietí VPN, ktoré majú vypínač „kill switch“, odpojí pripojenie úplne. Pri NordVPN však môžete definovať konkrétne spustené procesy, ktoré chcete v prípade problémov vypnúť.

Pracuje NordVPN s Netflixom?

Áno, a lepšie než väčšina jeho konkurentov. Špeciálne servery umožňujú pripojenie na služby ako Netflix, BBC iPlayer, ABC iView či Hulu. Rovnako si môžete vybrať servery, ktoré sú najlepšie pre P2P zdieľanie súborov (torrenting).

Softvér a nastavenia

Po registrácii a zakúpení služby si jednoducho stiahnete a nainštalujete aplikáciu. Zakaždým, keď sa otvorí okno aplikácie, budete potrebovať používateľské meno a heslo pre prihlásenie.

Následne môžete zoradiť dostupné servery podľa krajín alebo typu servera. V druhom prípade aplikácia udáva súčasnú kapacitu servera a čakaciu dobu v milisekundách. Po vybratí servera kliknete na tlačidlo Connect (pripojiť).

Aplikácia vyzerá vo Windows výborne a ovládať ju zvládne naozaj každý. Jediným problémom bola pomalosť rozhrania. Po kliknutí na tlačidlo sme museli čakať niekoľko sekúnd na reakciu. Často sme premýšľali, či sme naozaj klikli myšou alebo nie. Jednoducho povedané – pekné rozhranie občas aplikáciu výrazne spomaľuje.

Servery a výkon NordVPN

NordVPN sa môže pochváliť impozantným množstvom serverov (4400+) až v 62 krajinách sveta. Najviac serverov nájdeme v Spojených štátoch, Veľkej Británii a Nemecku. V minulosti si používatelia nemohli vybrať konkrétne mesto pripojenia, teraz však už táto funkcionalita dostupná je.

 • NordVPN predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 3 roky

 • 3,10

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 70%
 • Cena celkom111,82 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6
 • 2 roky

 • 4,44

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 58%
 • Cena celkom106,58 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6
 • 1 rok

 • 6,22

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 41%
 • Cena celkom74,65 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6

NordVPN garantujú 99-percentnú dostupnosť. Vzhľadom k veľkému počtu serverov sme si nikdy nemali problém vybrať ten správny. Veľa serverov však ukazovalo stav „server nedostupný“. Podľa NordVPN však išlo o chybu v aplikácii a nie problémy so servermi samotnými.

Nemali sme žiadne problémy so streamovaním 1080p HD videa alebo hraním hier online. Video fungovalo aj bez vyrovnávacej pamäte a nezaznamenali sme žiadne výrazné oneskorenia alebo zamŕzanie.

V rýchlosti sťahovania súborov dokonca NordVPN dokázal držať krok aj so svojim najväčším konkurentom ExpressVPN.

Zabezpečenie NordVPN

NordVPN štandardne poskytuje bezpečné 256-bitové AES šifrovanie cez protokol OpenVPN. Z nášho pohľadu je dvojité VPN už trochu nadbytočné, ale pre tých, ktorí sa obávajú, že predvolené 256-bitové šifrovanie nie je dostačujúce, to môže byť správna voľba.

NordVPN sa môže pochváliť skutočne nulovými protokolmi o vašej aktivite. Panama, kde NordVPN sídli, nemá v tomto smere podľa zákona žiadne požiadavky na poskytovateľov VPN.

Zákaznícky servis

NordVPN ponúka živý chat sedem dní v týždni a 24 hodín denne. S podporou sme sa zvyčajne spojili v priebehu niekoľkých sekúnd a ich vedomosti o produktoch boli veľmi dobré. Počas skúšobnej doby sme nedostali žiadne nevyžiadané e-maily alebo spam.

NordVPN – recenzia VPN poskytovateľa (2020)
Záverečné hodnotenie
NordVPN je výkonná VPN služba pre tých, ktorí majú radi možnosti. Zákazníci majú na výber obrovské množstvo serverov zotriedených aj podľa špecifických účelov. Bezpečnosť a súkromie sú na špičkovej úrovni a NordVPN sa môže pochváliť skutočnou nulovými protokolmi. Rýchlosť sťahovania je veľmi dobrá, aplikácia vyzerá skvelo, ale občas je príliš pomalá. Podpora je ústretová a dobre informovaná.
Pozitíva
Zabezpečenie (silné šifrovanie)
Skvelé funkcie (vrátane funkcie Kill Switch)
Pracuje s Netflix
Povoľuje torrenting
Žiadne protokolovanie
Dvojitá ochrana dát
Negatíva
Veľká zľava dostupná iba pri dlhších predplatných
10
Excelentný
Viac príbehov
vpn testovanie klientov
Testovanie VPN poskytovateľov