NordVPN – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)

V Paname umiestnená spoločnosť NordVPN vznikla v roku 2012 a za niekoľko rokov sa postupne vypracovala na líderskú pozíciu medzi všetkými VPN službami dostupnými na trhu.

1. Silné funkcie ochrany súkromia a zabezpečenia

NordVPN ponúka viacero kvalitných funkcionalít, ktoré výrazne zvyšujú súkromie a bezpečnosť používateľov a to nad rámec väčšiny ostatných VPN sietí.

Silné štandardy šifrovania a výber protokolu VPN

Protokol OpenVPN používa šifrovanie AES-256-GCM a hashovaciu autentifikáciu HMAC SHA256. NordVPN navyše využíva funkciu Perfect Forward Secrecy prostredníctvom výmeny kľúčov DHE-4096.

Okrem OpenVPN podporuje NordVPN aj protokol WireGuard priamo vo všetkých svojich aplikáciách. Implementácia WireGuard zameraná na súkromie sa nazýva NordLynx.

Medzi protokolmi VPN môžete ľahko prepínať v časti Nastavenia.

NordLynx (protokol WireGuard) ponúka výkonové a bezpečnostné výhody, o ktorých si viac povieme nižšie.

NordVPN CyberSec na blokovanie reklám, sledovacích kódov a škodlivého softvéru

NordVPN CyberSec je bezpečnostná funkcia, ktorá blokuje reklám, sledovacie kódy tretích strán a škodlivý softvér. Počas testovania sme overili jeho funčnosť a funguje naozaj veľmi dobre. Účinne zablokoval všetky reklamné a sledovacie kódy na rôznych stránkach, ktoré sme počas našich testov navštívili.

CyberSec sa aktivuje priamo z klienta NordVPN a nižšie si môžete pozrieť ako si poradil napríklad s reklamou na stránkach portálu DailyMail:

NordVPN CyberSec

Výhody používania CyberSec sú zrejmé:

1. Viac súkromia – v dnešnom svete sú reklamy pokročilými nástrojmi na sledovanie používateľov, ktoré detailne sledujú všetky vaše online aktivity a porovnávajú ich s vašim dátovým profilom. Takto prichádzajú reklamné siete s cielenou reklamou. Blokovanie reklám prostredníctvom CyberSec je zásadné z dôvodu ochrany osobných údajov.
2. Vyššia bezpečnosť – funkcia CyberSec je tiež veľmi dôležitá pre zabezpečenie. Online reklamy sa zvyčajne zobrazujú prostredníctvom domén tretích strán, ktoré môžu obsahovať škodlivé kódy. Tieto domény potom môžu použiť reklamu ako nástroj na infikovanie vášho zariadenia, a to aj keď na ne vôbec nekliknete.
3. Vyššia rýchlosť načítania stránky – reklamy môžu spotrebovať veľkú šírku pásma a skutočne výrazne spomaliť rýchlosť načítania stránky, najmä v mobilných zariadeniach. Blokovanie reklám výrazne zvýšuje výkonnosť a ušetrí spotrebované dáta.

Funkcia CyberSec od spoločnosti NordVPN je jedným z najlepších blokovačov reklám, ktoré na trhu môžete nájsť. Funkcia používa zoznamy filtrov v reálnom čase a táto funkcia je aktívna iba pri pripojení k VPN sieti.

Double VPN servery (multi-hop)

NordVPN má v ponuke aj pripojenie až cez dve krajiny. Komunikácia je pri tejto možnosti šifrovaná až cez dva samostatné VPN servery. To prináša niekoľko výhod:

 • Dvojitá VPN vám poskytuje ďalšiu vrstvu šifrovania medzi vašim zariadením a bežným internetom.
 • Prevádzka funguje aj pri prípadných problémoch s jedným dátovým centrom.
 • Celá vaša internetová prevádzka sa distribuuje medzi dva rôzne servery.

NordVPN Double VPN

Ak hľadáte naozaj vysoké zabezpečenie, tak používanie VPN multi-hop určite nie je zlý nápad. Na to, že pripojenie prechádzalo až cez dve rôzne krajiny, tak sme prekvapujúco nezaznamenali žiaden drastický pokles rýchlosti.

NordVPN v súčasnosti viac ako 30 dvojskokových konfigurácií. Tieto je možné ľahko vybrať priamo z klienta NordVPN cez možnosť Špeciálne servery. Pre tých, ktorí požadujú vyššiu úroveň súkromia a zabezpečenia, sú servery s dvojitou VPN skvelou voľbou, ktorej použitie môžu zvážiť. Funkcionalita je dostupná iba pre protokol OpenVPN.

Onion-over-VPN servery

NordVPN ponúka aj ďalšiu možnosť šifrovania dát nad rámec servera VPN s jedným skokom – onion servery cez VPN. Spoločnosť NordVPN v súčasnosti ponúka dve umiestnenia – Holandsko a Švajčiarsko.

Onion servery cez VPN šifrujú prenos dát okrem bežného servera VPN aj cez sieť Tor (túto možnosť nájdete tiež v aplikáciách v menu Špeciálne servery). Vzhľadom na to, že sieť Tor je veľmi pomalá, vaše rýchlosti sa výrazne spomalia. Namiesto tejto možnosti tak odporúčame servery s dvojitou VPN, ktoré ponúkajú mimoriadne šifrovanie i vynikajúci výkon.

Jurisdikcia
Panama
Počet serverov
4000

2. Prémiový výkon: vysoké rýchlosti, veľká spoľahlivosť a okamžité pripojenie

Vykonali sme desiatky testov, aby sme si overili rýchlosti pomocou rôznych protokolov VPN a tiež rôznych serverov po celom svete. Základná rýchlosť pri našom testovaní (bez použitia VPN) bola okolo 90 Mbps. Výsledky testov rýchlostí boli pri NordVPN fenomenálne.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho výkonu sme v nastaveniach vybrali protokol NordLynx a potom otestovali rôzne umiestnenia serverov z nášho umiestnenia v rámci Slovenska (Bratislava).

Najskôr sme otestovali VPN server umiestnený priamo na Slovensku, ktorý bol najbližšie k nášmu umiestneniu (pokles rýchlosti iba necelé 4 percentá):

NordVPN Slovensko

Nasledoval test pripojenia cez anglický server blízko Londýna (pokles rýchlosti iba 13 percent):

NordVPN Anglicko

A napokon sme otestovali pripojenie cez americký server blízko New Yorku (pokles rýchlosti iba 21 percent):

NordVPN USA

Testy rýchlosti NordVPN robíme už niekoľko rokov a sú to najlepšie výsledky testov, aké sme kedy pri NordVPN dosiahli. Je zrejmé, že protokol VPN WireGuard a vylepšenia siete serverov skutočne výrazne zlepšujú výkon. Pri porovnaní protokolov WireGuard a OpenVPN sme zistili, že WireGuard je asi o 50% rýchlejší ako OpenVPN.

Rýchlosti pri dvojitom VPN

Nakoniec sme tiež vykonali niekoľko testov rýchlosti aj na serveroch NordVPN s dvojitou VPN. Pre otestovanie tejto konfigurácie sme museli prepnúť na protokol OpenVPN.

Najskôr som otestovali konfiguráciu serverov Švajčiarsko / Švédsko a dosiahli sme stále veľmi solídne rýchlosti až takmer 30 Mbps:

NordVPN Švajčiarsko Švédsko

Ďalej sme skúsili veľmi náročnú konfiguráciu USA / Kanada. Tu už sme pochopiteľne zaznamenali výrazné spomalenie, ale aj tak sme sa dostali na solídnych takmer 9 Mbps.

NordVPN USA Kanada

Pre pripojenie s dvojitou VPN sú tieto rýchlosti vynikajúce. Treba brať do úvahy, že prevádzka ide až cez dve krajiny a pripojenie cez protokol OpenVPN je pomalšie ako pri WireGuard.

Spoľahlivosť a rýchlosti pripojenia

NordVPN bol veľmi spoľahlivý počas celého nášho testovania. Servery boli neustále rýchle a nezaznamenali sme žiadne prerušenia spojenia.

Pri použití protokolu WireGuard sme zistili, že služba NordVPN nadviazala spojenie mimoriadne rýchlo – takmer okamžite. Aj vďaka tomu je prepínanie serverov VPN rýchlejšie a jednoduchšie. Pri OpenVPN zvyčajne pripojenie trvá niekoľko sekúnd.

Po poslednom kole testovaní môžeme skonštatovať, že NordVPN ponúka rýchle, konzistentné a spoľahlivé rýchlosti, ktoré dosiahli najlepšie hodnoty v celej histórii tejto VPN služby.

3. Bezpečné aplikácie bez únikov dát

NordVPN ponúka peknú zostavu zabezpečených aplikácií (klientov) pre všetky hlavné operačné systémy a zariadenia:

 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
 • Android a iOS (mobil)
 • Android TV

Zamerali sme sa na testovanie a kontrolu klientov NordVPN v systémoch Windows a Mac OS.

NordVPN aplikacia Windows

Plne vybavené – aplikácie NordVPN sú nabité funkciami, ktoré zahŕňajú špeciálne servery, ochranu proti úniku dát a detailné nastavenia spustenia či pripojenia.

Ľahko použiteľné – či už ste nováčikom vo sfére VPN služieb alebo ostrieľaným profesionálom, mali by ste vedieť, že klienti NordVPN sú veľmi užívateľsky prívetivé a intuitívne sa ovládajú. Úprava nastavení a výber funkcií je veľmi jednoduchá záležitosť.

Zabezpečené – okrem silného šifrovania, o ktorom sme hovorili vyššie, spoločnosť NordVPN tiež zabezpečuje dáta pomocou prepínača „kill switch“. Blokuje prenos (alebo ukončí aplikácie), ak z nejakého dôvodu dôjde k prerušeniu VPN pripojenia.

NordVPN je jednou z mála VPN, ktorá ponúka až dva rôzne druhy „kill switch“:

Prepínač pre celý internet – zablokuje všetku komunikáciu, ak dôjde k prerušeniu pripojenia VPN cez bránu firewall (odporúčame).
Prepínač pre konkrétne aplikácie – ukončí aplikácie, ak dôjde k prerušeniu pripojenia VPN, ale nebude blokovať ostatné prenosy.

Ak použijete prvú možnosť, tak prepínač pre aplikácie už nemá praktický význam.

Úniky dát cez NordVPN: neboli nájdené žiadne úniky

Klientov NordVPN pre Windows a Mac OS sme podrobili niekoľkými základnými testami a kontrolami, aby sme zistili prípadné problémy. Ďalej sme otestovali prepínač „kill switch“, aby sme zistili, či skutočne funguje pri oboch klientoch.

Počas testov sme nenašli žiadne úniky adresy IP ani úniky DNS. Na snímke obrazovky nižšie môžete vidieť:

 • adresa IPv4 sa zhoduje s klientom VPN (žiadne úniky IPv4)
 • protokol IPv6 je účinne zablokovaný (žiadne úniky IPv6)
 • žiadne úniky cez WebRTC (ale toto je blokované priamo vo vašom prehliadači)
 • požiadavky DNS vybavuje server NordVPN (žiadne úniky DNS)

Zistili sme tiež, že prepínač „kill switch“ funguje bez problémov alebo chybových hlásení pri oboch horeuvedených možnostiach.

4. Veľká a bezpečná sieť serverov spoločnosti NordVPN

NordVPN sa môže pochváliť obrovskou sieťou serverov, ktorá v čase písania článku zahŕňala 5 442 serverov v 59 krajinách sveta. Vďaka veľkej sieti serverov je pre NordVPN ľahké odblokovať webové stránky a iný digitálny obsah. Ľahko tak tiež nájdete rýchly a spoľahlivý server blízko vašej polohy. Pomáha to minimalizovať latenciu (ping), čo je dôležité, ak potrebujete najlepšiu VPN na hranie hier.

NordVPN Servery

Spoločnosť NordVPN ohlásila významné sieťové aktualizácie, ktoré majú ďalej vylepšiť výkon a tiež bezpečnosť. Týchto sa podrobnejšie budeme venovať v sekcii venovanej vylepšeniam zabezpečenia.

Vlastné vysokovýkonné servery

Väčšina sietí VPN si servery prenajíma od tretích strán. Aj keď je to štandardný postup, spoločnosť NordVPN sa rozhodla zvýšiť latku nasadením vlastného hardvéru. Prvým miestom, kde NordVPN nasadila vlastné servery, bolo Fínsko. Zvyšok sieťových aktualizácií by mal byť dokončený neskôr v roku 2021.

Zahmlené (obfuscated) servery NordVPN

Vyššie sme sa už zaoberali servermi s dvojitou ochranou a servermi Onion-over-VPN. Okrem týchto špeciálnych serverov ponúka spoločnosť NordVPN aj servery s názvom Obfuscated servers (zahmlievacie servery).

Zahmlené servery sú k dispozícii priamo v klientovi VPN, ak používate protokol OpenVPN. Tieto servery skryjú (zahmlievajú) prenosy VPN, aby sa javili ako bežné prenosy HTTPS, a sú užitočné v nasledujúcich situáciách:

Keď potrebujete obísť blokovanie VPN v práci, škole alebo v iných obmedzených sieťach.
Vyhýbanie sa snahám o štátnu cenzúru a blokovaniu sietí VPN v určitých krajinách, napríklad v Číne, Spojených arabských emirátoch a ďalších.

Používa NordVPN virtuálne servery?

V minulosti sme skúmali problém s virtuálnymi servermi pri VPN službách. To je prípad, keď VPN tvrdí, že má server v jednej krajine, ale v skutočnosti je na inom mieste. Aj keď v niektorých prípadoch existujú oprávnené dôvody, transparentnosť je určite dôležitá.

V prípade NordVPN sme nenašli žiadne umiestnenia pomocou virtuálnych serverov. Ďalej nám zástupcovia spoločnosti NordVPN potvrdili, že v súčasnosti nepoužívajú žiadne virtuálne umiestnenia. Inými slovami, NordVPN má skutočne servery na všetkých miestach, ktoré uvádza.

5. Skvelá zákaznícka podpora

NordVPN ponúka živú četovú podporu nepretržite 7 dní v týždni a 24 hodín denne. Zástupcovia spoločnosti sú veľmi nápomocní.

Podpora četu je vždy k dispozícii priamo na oficiálnej webovej stránke v pravom dolnom rohu. Nemusíte sa prihlásiť, stačí kliknúť na ikonu četu a prakticky okamžite budete v kontakte so zástupcom.

Čet sme niekoľkokrát otestovali a fungoval bez problémov. Nadviazanie spojenia zvyčajne trvalo iba niekoľko sekúnd a zástupcovia nám vždy poskytli uspokojivé odpovede.

Spoločnosť NordVPN navyše zabezpečuje všetku podporu interne s vyškolenými technikmi (bez využitia externých spoločností).

6. NordVPN politika bez protokolov (dvakrát auditované)

Ďalším dôležitým aspektom z hľadiska ochrany súkromia je politika spoločnosti NordVPN v oblasti protokolovania. NordVPN je jednou z mála služieb VPN, ktorá nechala skontrolovať a overiť, že naozaj o svojich používateľoch nezbiera absolútne žiadne informácie. V roku 2019 prešla kompletným auditom s cieľom preskúmať všetky aspekty služby a overiť politiku bez protokolovania. Audit vykonala spoločnosť PricewaterhouseCoopers AG vo švajčiarskom Zürichu.

Za účelom ďalšieho overenia požiadaviek na ochranu osobných údajov spoločnosť NordVPN nedávno dokončila už svoj druhý audit, ktorý bol zverejnený v júli 2020. Pre tento druhý audit spoločnosť rozšírila rozsah pôsobnosti auditorskej spoločnosti o úplný prístup k serverom, zamestnancom a celej infraštruktúre VPN.

Auditom sa oficiálne overilo, že spoločnosť NordVPN je službou bez akéhokoľvek protokolovania, čo je v úplnom súlade s jej zásadami ochrany osobných údajov.

Spoločnosť NordVPN neuchováva protokoly o pripojeniach, IP adresách alebo o aktivitách svojich používateľov.

Tu je informácia z obchodných podmienok spoločnosti:

Spoločnosť NordVPN striktne neuchováva žiadne protokoly o vašej online aktivite. To znamená, že nesledujeme čas ani trvanie žiadnej online relácie a neuchovávame ani protokoly o použitých IP adresách alebo serveroch, navštívených webových stránkach alebo stiahnutých súboroch. Inými slovami, žiadne vaše súkromné ​​a zabezpečené údaje nie sú zaznamenávané a ani inak zhromažďované. Z tohto dôvodu nie sme schopní poskytnúť nikomu žiadne podrobnosti o vašom správaní v online priestore, a to ani v prípade, že o to sami požiadate. Spoločnosť NordVPN sídli mimo jurisdikcie EÚ a USA a nie je povinná zhromažďovať vaše osobné údaje – to znamená, že sa nič nezaznamenáva, nesleduje, neukladá, neprihlasuje a ani neposiela tretím stranám.

7. NordVPN so sídlom v Paname (dobrá jurisdikcia v oblasti ochrany súkromia)

Ďalšou výhodou je, že spoločnosť má sídlo v Paname. Panama nie je členom žiadneho medzinárodného združenia spojencov a zostáva vynikajúcou jurisdikciou v oblasti ochrany súkromia.

Ako spoločnosť NordVPN vysvetľuje tento problém ďalej na svojej webovej stránke:

Sídlime a pôsobíme pod jurisdikciou Panamy. V Paname neexistuje žiadny povinný zákon o uchovávaní údajov, takže nemusíme ukladať protokoly a preto je to ideálne umiestnenie pre poskytovateľa VPN služieb.

Byť v Paname je skutočne dobrá jurisdikcia, ktorá dáva NordVPN výhody oproti viacerým iným poskytovateľom VPN.

8. Extra bezpečnostné vylepšenia

Spoločnosť NordVPN v súčasnosti investuje značné prostriedky do vylepšenia bezpečnosti a sieťovej infraštruktúry, a to nad rámec toho, čo ponúka väčšina ostatných služieb VPN. Tu je prehľad bezpečnostných aktualizácií spoločnosti NordVPN:

A. Pokračujúce bezpečnostné audity

NordVPN je jednou z mála sietí VPN, ktorá prešla úplným bezpečnostným auditom tretích strán. Tu je prehľad bezpečnostného auditu vykonaného spoločnosťou Versprite a jeho výsledky:

Pozvali sme spoločnosť VerSprite, poprednú skupinu pre výskum zabezpečenia špecializujúcu sa na softvérové ​​zraniteľnosti, aby preskúmala naše aplikácie. Po analýze našej infraštruktúry ich tím simuloval škodlivé útoky (penetračný test) a zároveň identifikoval internú architektúru, ktorá by mohla spôsobiť zraniteľnosť aplikácií voči týmto útokom. Hneď ako našli a zdokumentovali zraniteľnosť, nahlásili nám to, aby náš tím mohol problém odstrániť. Každá potenciálna zraniteľnosť, ktorú našli, bola dôsledne vylúčená a potom znovu otestovaná. Hlavný audit bol dokončený koncom roku 2019, ale ide o nepretržitý proces smerujúci do budúcnosti.

Ďalším aspektom bezpečnostných aktualizácií spoločnosti NordVPN bol úplný audit, ktorý zahŕňal kompletnú fyzickú infraštruktúru:

V roku 2020 sme pripravili pôdu pre rozsiahly nezávislý bezpečnostný audit tretích strán, ktorý zahŕňal hardvér infraštruktúry, softvér VPN, architektúru backendu, zdrojový kód backendu a interné postupy spoločnosti.

B. Bug Bounty Program

Spoločnosť NordVPN oficiálne spustila tzv. „bug bounty“ program, ktorý je teraz aktívny. Odmenia každého, kto nájde bezpečnostné zraniteľnosti, súvisiace s produktami NordVPN.

Našou úlohou je predchádzať chybám. Ak niekto prekĺzne cez naše bezpečnostné prvky, tak ho odmeníme. Angažovaná internetová komunita nám pomôže odchytiť a napraviť prípadné problémy skôr, ako bude niekto v ohrození.

C. Bezpečné dátové centrá a vlastné servery

Táto časť bezpečnostného plánu sa týka dátových centier tretích strán, kde sú fyzicky umiestnené servery NordVPN. Tento plán sa realizuje v dvoch krokoch. Po prvé, NordVPN zvýši svoje požiadavky na dátové centrá. Po druhé, bude tiež implementovať svoje vlastné servery.

Momentálne väčšina dátových centier, s ktorými pracujeme, spĺňa alebo prekračuje prísne bezpečnostné štandardy. Aj naďalej budeme spolupracovať iba s dátovými centrami, ktoré dodržiavajú iba tie najvyššie bezpečnostné štandardy. Súčasne tiež začneme budovať sieť vlastných serverov, ktoré budú výhradným vlastníctvom spoločnosti NordVPN.

D. Bezdiskové servery

Spoločnosť už splnila svoj sľub, že všetky servery v ich sieti fungujú iba v režime RAM-disk (bez fyzických pevných diskov). Toto je veľmi inteligentný krok, ktorý sme už videli u iných poskytovateľov VPN, ako je ExpressVPN či SurfShark. Spoločnosť NordVPN dokončila túto významnú sieťovú zmenu v septembri 2020 a teraz všetky ich servery fungujú iba v režime RAM-diskov bez akéhokoľvek ukladania dát.

9. Plná podpora WireGuard s NordLynx

Existuje veľa dôvodov prečo používať protokol WireGuard. Medzi hlavné výhody patria:

 • WireGuard je aktuálne najrýchlejší dostupný VPN protokol (oveľa rýchlejší ako OpenVPN).
 • Aplikácia sa vďaka WireGuard pripájajú rýchlejšie a ponúkajú lepšiu spoľahlivosť, najmä na mobilných zariadeniach.
 • V protokole WireGuard sa používajú aktualizované šifrovacie algoritmy.

NordVPN je jednou z mála sietí VPN, ktoré ponúkajú úplnú podporu WireGuard priamo vo svojich aplikáciách.

Ako sme už vysvetlili vyššie, rýchlosti s využitím WireGuard v jednotlivých aplikáciách úžasné. Vylepšené zabezpečenie a šifrovanie pomocou WireGuard sú ďalšie výhody, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, spoločnosť NordVPN vyvinula značné úsilie, aby zabezpečila, že NordLynx zabezpečí dokonalú ochranu súkromia používateľov. Za týmto účelom implementovali „dvojitý systém NAT (preklad sieťových adries)“. Spoločnosť vysvetľuje výhody nasledovne:

Dvojitý systém NAT nám umožňuje nadviazať bezpečné pripojenie VPN bez ukladania identifikovateľných údajov na serveri. Dynamické miestne IP adresy zostávajú priradené iba počas aktívnej relácie. Medzitým sa autentifikácia používateľa vykonáva pomocou bezpečnej externej databázy.

10. Funguje s Netflixom a mnohými ďalšími streamovacími službami

Otestovali sme službu, aby sme zistili, ako dobre funguje s Netflixom a ostatnými streamovacími službami.

NordVPN si počínal dobre vo všetkých týchto testoch. Bez problémov odblokoval Netflix a bez prerušenia nám poskytol rýchlosti pre streamovanie v HD či 4K kvalite.

So serverom NordVPN môžete získať plný prístup (minimálne) do nasledujúcich oblastí Netflix: USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Španielsko, Japonsko, Austrália, India či Taliansko. S plnou regionálnou podporou je NordVPN určite jednou z najlepších sietí VPN pre Netflix.

Ostatné streamovacie služby – NordVPN spolupracuje s ďalšími streamovacími službami, ako sú Hulu, Amazon Prime, DAZN a ďalšie. Je to tiež skvelá VPN pre Disney+, ktorá ponúka veľa obsahu v 10 rôznych regionálnych knižniciach. S najnovšími výsledkami testov je NordVPN jednou z iba dvoch ďalších sietí VPN, ktoré bez problémov fungujú aj pri BBC iPlayer.

11. Plne vybavený mobilný klient pre Android a iOS

Mnoho sietí VPN šetrí na svojich mobilných aplikáciách VPN. To nie je prípad spoločnosti NordVPN. Klienti NordVPN pre Android a iOS ponúkajú úplnú podporu nasledujúcich funkcií:

 • Protokoly OpenVPN i WireGuard
 • Špeciálne servery (servery Double-VPN, servery Onion-over-VPN, Obfuscated servery a P2P servery)
 • Zabudovaná ochrana pred únikom dát

NordVPN pre Android

12. Nízke ceny a dobrá politika vrátenia peňazí

NordVPN je jedna z najlacnejších služieb VPN a aj napriek tomu ponúka obrovskú kvalitu. V čase tohto testu spoločnosť NordVPN ponúkala výrazne zľavnenú dvojročnú cenu predplatného. Úspory sú tu skutočne značné a v čase písania článku cena klesla iba na 2,97 EUR za jeden mesiac používania. Kompletný a aktuálny prehľad predplatného nájdete v tabuľke nižšie.

 • NordVPN predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 2 roky

 • 2,89

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 60%
 • Cena celkom69,36 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6
 • 1 rok

 • 4,39

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 39%
 • Cena celkom52,68 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6
 • 1 mesiac

 • 10,49

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom10,49 € každý mesiac
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6

Za službu môžete platiť všetkými hlavnými kreditnými a debetnými kartami a ďalej cez Amazon Pay, Alipay, UnionPay a rôznymi kryptomenami. Spoločnosť NordVPN už nepodporuje platby cez PayPal v USA.

Ak váhate nad jednoročným alebo dvojročným plánom predplatného, tak ​​NordVPN ponúka aj predplatné na kratšie obdobie (jeden mesiac), ktoré je však oveľa nákladnejšie.

Pravidlá vrátenia peňazí NordVPN (30 dní)

Spoločnosť poskytuje 30-dennú záruku vrátenia peňazí, čo je pre štandardy VPN dosť veľkorysé. Pravidlá vrátenia peňazí nezahŕňajú žiadne skryté doložky alebo obmedzenia.

Ďalšie informácie o NordVPN

Je NordVPN vhodný aj na torrenting? (Áno)

NordVPN je vynikajúcou voľbou, ak potrebujete dobrú VPN na torrenting. Tu sú tri dôvody prečo:

 • Vysoká a stála rýchlosť – užitočné pri sťahovaní veľkých súborov.
 • Ochrana proti úniku dát – aplikácie majú zabudované nastavenia ochrany pred únikom dát a vďaka tomu môžete sťahovať dáta celé hodiny bez obáv z odhalenia vašej IP adresy.
 • Bezpečná jurisdikcia – spoločnosť NordVPN má sídlo v Paname. Na rozdiel od USA a Európy nemá Panama drakonické zákony o autorských právach. NordVPN tak môže jednoducho ignorovať žiadosti DMCA / Copyright z iných krajín.

NordVPN a Torrenting

NordVPN má navyše pre účely torrentingu vyhradené P2P servery. Tieto servery sú uvedené v zozname Špeciálne servery a sú rýchle a ideálne na torrenting. Aplikácia NordVPN sa automaticky pripojí k najrýchlejšiemu serveru P2P pre danú krajinu, ktorú si vyberiete.

Funguje NordVPN aj v Číne? (Áno)

Mnoho ľudí hľadá najlepšiu VPN pre Čínu, ktorá poskytne súkromie a prístup k online obsahu bez cenzúry. V takom prípade je NordVPN skvelou voľbou. Ponúka vstavané funkcie zahmlievania, ktoré zakrývajú prenos VPN a obchádzajú Veľký čínsky firewall.

Ak chcete NordVPN používať v Číne, jednoducho sa pripojte k jednému zo zahmlených serverov (obfuscated servers) cez VPN klienta. Ak použijete jeden z týchto serverov, klient NordVPN automaticky zahmlí váš prenos VPN, aby sa javil ako bežné šifrovanie HTTPS. Vďaka tomu je NordVPN skvelou voľbou pre Čínu alebo kdekoľvek inde, kde sú blokované VPN siete.

Môžete získať vyhradenú IP adresu s NordVPN? (Áno)

Áno, NordVPN ponúka vyhradené adresy IP, ktoré je možné pridať k vášmu predplatnému VPN. Vyhradené IP adresy ponúka pre nasledujúce umiestnenia:

USA (Buffalo, Los Angeles, Dallas)
Nemecko (Frankfurt)
Spojené kráľovstvo (Londýn)
Holandsko (Amsterdam)

Cena za statickú IP adresu IP je 70 dolárov ročne bez ohľadu na to, aké miesto si vyberiete. NordVPN je pravdepodobne najlepšia VPN pre použitie so statickou IP adresou. Ak o túto služby máte záujem, kontaktujte zákaznícku podporu, ktorá vám s nákupom pomôže.

NordVPN veľká recenzia VPN služby
NordVPN – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)
Záverečné hodnotenie
Hodnotenie NordVPN pre rok 2021 je jedno z najlepších, ktoré sme kedy publikovali. Výsledky testov boli vynikajúce a vďaka tejto úrovni výkonu je NordVPN naozaj prémiovou VPN službou za veľmi rozumnú cenu. Spoločnosť NordVPN urobila za posledných šesť mesiacov veľké vylepšenia v mnohých oblastiach a stále napreduje. Je skvelé vidieť, že spoločnosť NordVPN naďalej zdokonaľuje svoje služby podľa najnovších trendov a aj preto si od nás zaslúži iba najvyššie hodnotenie vo všetkých oblastiach.
Súkromie a bezpečnosť
100
Rýchlosť a servery
100
Aplikácie a funkcionalita
100
Podpora a cena
100
Pozitíva
Silné funkcie ochrany súkromia a zabezpečenia
Vysoké rýchlosti, veľká spoľahlivosť a okamžité pripojenie
Bezpečné aplikácie bez únikov dát
Veľká a bezpečná sieť serverov
Skvelá podpora zákazníkov
Žiadne protokolovanie aktivít používateľov (auditované)
Sídlo v Paname (dobrá jurisdikcia v oblasti ochrany súkromia)
Viaceré extra bezpečnostné vylepšenia
Plná podpora WireGuard s NordLynx
Funguje s Netflixom a mnohými ďalšími streamovacími službami
Plne vybavení mobilní klienti
Nízke ceny a dobrá politika vrátenia peňazí
Negatíva
Veľká zľava dostupná iba pri dlhších predplatných
Žiadna dedikovaná aplikácia pre routre
100
Excelentný
VPN OCHRANA PRE KAŽDÉHO
Logo