ExpressVPN – recenzia VPN prevádzkovateľa

Skvelý VPN klient s vynikajúcou kvalitou pripojenia

„Najrýchlejšie VPN na Zemi“ znie slogan na stránkach ExpressVPN. To je odvážne tvrdenie, ale majitelia ExpressVPN sú o kvalite svojich služieb presvedčení na sto percent a zákazníkom garantujú vrátenie peňazí do 30 dní od zakúpenia služby, ak s ich službami nebudú spokojní.

Poskytovateľ začal na trhu pôsobiť v roku 2009 a postupne sa rozrástol na jednu z najobľúbenejších prémiových VPN služieb na celom svete. Oplatí sa do tejto služby zainvestovať?

Hneď na úvod musíme konštatovať, že za poskytnutú kvalitu budete musieť zainvestovať. Keďže ExpressVPN patrí v rámci poskytovateľov VPN medzi absolútnu špičku, nie je určený používateľom, ktorí majú hlboko do vrecka. Cena mesačného poplatku je 12,95 $. Ak sa rozhodnete pre ročnú platbu, cena na mesiac klesne na 8,32 $. ExpressVPN ponúka platby platobnými kartami, kryptomenami a cez službu PayPal.

Jurisdikcia
Britské Panenské Ostrovy
Počet serverov
4000

Aktuálne sa môžete k službe pripojiť paralelne s tromi zariadeniami a samozrejmosťou je podpora pre všetky aktuálne operačné systémy – od Windows, cez Android až po Linux.

Aplikácie ExpressVPN pre Vás automaticky vyberú ten najvhodnejší protokol. Zvyčajne ide o ten najbezpečnejší – OpenVPN. Používatelia si samozrejme môžu zvoliť aj alternatívy v podobe L2TP/IPSec, PPTP či SSTP.

ExpressVPN sa snaží byť dostupnou službou naozaj pre každého a preto vytvorila aplikácie, ktoré sú jednoduché a zvládne ich ovládať naozaj každý zákazník.

Softvér a jeho nastavenia

Tu ExpressVPN dominuje asi najjednoznačnejšie. Po registrácii si používateľ môže stiahnuť a nainštalovať VPN klienta. Po prvom spustení, budete vyzvaní na zadanie aktivačného kódu, ktorý sa líši pre každé pripojené zariadenie. Odkaz na webovú stránku, ktorá obsahuje tento kód je uvedený v potvrdzovacej e-mailovej správe a tak si ju určite bezpečne uložte. Aj keď je to trochu únavné zadávať aktivačný kód pre každé zariadenie zvlášť, v konečnom dôsledku to znamená, že už nebudete musieť strácať čas opätovným prihlasovaním.

Aplikácia je najlepšia zo všetkých softvérov VPN, ktoré sme kedy používali a to pre svoju jednoduchosť a intuitívnosť. Stačí si vybrať server a stlačiť tlačidlo Connect (Pripojiť). Niektoré základné nastavenia môžu byť vylepšené cez ponuku možností (ako napríklad protokol, ktorý chcete použiť), ale všetko môžete ignorovať, pokiaľ to naozaj nepotrebujete. Priamočiare „plug-and-play“ rozhranie je skvelou voľbou pre začínajúcich používateľov alebo pre menej technicky zdatných ľudí.

Rovnako jednoduché sú aj mobilné aplikácie a vyžadujú rovnaký aktivačný proces. Navyše, okrem desktopových a mobilných aplikácií, ExpressVPN tiež dodáva firmvér, ktorý je možné použiť pri niektorých obľúbených modeloch wifi routerov. Ak VPN nastaveníte priamo na routeri, všetky zariadenia pripojené k vašej domácej wifi budú mať svoju internetovú prevádzku smerovanú cez VPN. Router sa pritom počíta len ako jedno zariadenie, takže sa cez neho môžete pripájať s neobmedzeným počtom počítačov, notebookov či smartfónov.

Môžem sledovať Netflix cez ExpressVPN?

Áno, ale len na určitých serveroch. Ak Netflix ukazuje chybu proxy servera pri pripojení s ExpressVPN, obráťte sa na zákaznícku podporu a požiadajte o názvy serverov, ktoré môžete použiť k prístup k Netflixu. To isté platí aj pre Hulu a BBC iPlayer. ExpressVPN má však takmer vždy k dispozícii server, ktorý dokáže obísť firewally.

Servery a výkon

ExpressVPN prevádzkuje vyše 1000 serverov v 78 krajinách sveta. Navyše rýchlosť i prenesené dáta sú neobmedzené.

Streamovanie videa v rozlíšení 1080p fungovalo bez čakania na vyrovnávaciu pamäť (buffer) a bezproblémové bolo aj hranie online hier. Nezaznamenali sme žiadne výraznejšie sekania obrazu.

V rýchlosti sťahovania dát ExpressVPN jednoznačne dominoval, bol rýchly a konzistentný naprieč všetkými servermi a časmi, počas ktorých sme sťahovanie testovali.

 • ExpressVPN predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 1 rok

 • 8,32 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 35%
 • Cena celkom99,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení3
 • 6 mesiacov

 • 9,99 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 23%
 • Cena celkom59,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení3
 • 1 mesiac

 • 12,95 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom12,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí-
 • Počet zariadení3

Zabezpečenie

ExpressVPN je zapísaná na Britských Panenských ostrovoch a jeho umiestnenie je tak mimo súdnej právomoci orgánov presadzovania práv, ako sú NSA a GCHQ. OpenVPN prevádzka (predvolený protokol) je šifrovaná s 256-bitovým algoritmom AES.

ExpressVPN samozrejme nevedie protokoly o Vašej aktivite na internete. Používatelia získavajú spoločnú statickú IP adresu. Niekedy až stovky alebo dokonca tisícky používateľov používajú rovnakú IP adresu, čo pridáva ďalšiu významnú úroveň anonymity.

Zákaznícky servis

Vzhľadom k tomu, že používanie ExpressVPN je tak jednoduché, tak dopyty na zákaznícky servis nie sú veľmi časté. Spoločnosť ponúka živý chat so zástupcom 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Podpora je rýchla, profesionálna a má dobré znalosti. K dispozícii je aj kontaktný formulár a email. Od spoločnosti sme nikdy nedostali žiaden spam alebo iné nevyžiadané propagačné akcie.

Záverečné hodnotenie

ExpressVPN je skvelé VPN pre tých, ktorí sú ochotní zaplatiť o niečo viac za kvalitné spracovanie, dobré zabezpečenie, silný výkon a výborný zákaznícky servis. Tí, ktorí dávajú prednosť množstvu konfiguračných možností alebo si chcú simultánne pripojiť viac ako tri zariadenia, sa budú musieť poohliadnuť po inom poskytovateľovi.

ExpressVPN – recenzia VPN prevádzkovateľa
Záverečné hodnotenie
ExpressVPN ponúka vysoké rýchlosti pripojenia, skvelú bezpečnosť, odbornú a promptnú zákaznícku podporu a jednoduché aplikácie aj pre technicky menej zdatných používateľov.
Počet serverov
9.5
Rýchlosť pripojenia
9.5
Bezpečnosť
10
Jurisdikcia
10
Protokolovanie
10
Torrenting a Netflix
10
Klient (aplikácia)
9.5
Funkcionalita
9
Zákaznícka podpora
10
Cena
8
Pozitíva
Veľmi rýchle a stabilné pripojenia
Dobre spracovaná a jednoduchá aplikácia
Pracuje s Netflix
Povoľuje torrenting
Výborná bezpečnosť
Kvalitná zákaznícka podpora
Negatíva
Cena
Možnosť pripojiť iba tri zariadenia
9.6
Excelentný
Viac príbehov
Vyberáme dôveryhodnú VPN: Čo porovnávať a na čo si dať pozor?