ExpressVPN Recenzia

ExpressVPN – recenzia VPN poskytovateľa (2020)

Skvelý VPN klient s vynikajúcou kvalitou pripojenia

ExpressVPN je veľká a veľmi dobre známa VPN služba, ktorú používa obrovské množstvo ľudí po celom svete. Ak hľadáte Ferrari medzi VPN poskytovateľmi, tak práve táto služba je pre vás to pravé.

Poskytovateľ začal na trhu pôsobiť v roku 2009 a postupne sa rozrástol na jednu z najobľúbenejších prémiových VPN služieb na celom svete. Oplatí sa do tejto služby zainvestovať?

Hneď na úvod musíme konštatovať, že za poskytnutú kvalitu budete musieť zainvestovať. Keďže ExpressVPN patrí v rámci poskytovateľov VPN medzi absolútnu špičku, nie je určený používateľom, ktorí majú hlboko do vrecka. Cena mesačného poplatku je 12,95 $. Ak sa rozhodnete pre ročnú platbu, cena na mesiac klesne na 8,32 $. ExpressVPN ponúka platby platobnými kartami, kryptomenami a cez službu PayPal.

ExpressVPN Recenzia
Jurisdikcia
Britské Panenské Ostrovy
Počet serverov
3000+ v 94 krajinách
Protokolovanie
žiadne (auditované)
Podpora
24/7 živý čet
Refundácia
30 dní

Aktuálne sa môžete k službe pripojiť paralelne s tromi zariadeniami a samozrejmosťou je podpora pre všetky aktuálne operačné systémy – od Windows, cez Android až po Linux.

Aplikácie ExpressVPN pre Vás automaticky vyberú ten najvhodnejší protokol. Zvyčajne ide o ten najbezpečnejší – OpenVPN. Používatelia si samozrejme môžu zvoliť aj alternatívy v podobe L2TP/IPSec, PPTP či SSTP.

ExpressVPN sa snaží byť dostupnou službou naozaj pre každého a preto vytvorila aplikácie, ktoré sú jednoduché a zvládne ich ovládať naozaj každý zákazník.

Softvér a jeho nastavenia

Tu ExpressVPN dominuje asi najjednoznačnejšie. Po registrácii si používateľ môže stiahnuť a nainštalovať VPN klienta. Po prvom spustení, budete vyzvaní na zadanie aktivačného kódu, ktorý sa líši pre každé pripojené zariadenie. Odkaz na webovú stránku, ktorá obsahuje tento kód je uvedený v potvrdzovacej e-mailovej správe a tak si ju určite bezpečne uložte. Aj keď je to trochu únavné zadávať aktivačný kód pre každé zariadenie zvlášť, v konečnom dôsledku to znamená, že už nebudete musieť strácať čas opätovným prihlasovaním.

Aplikácia je najlepšia zo všetkých softvérov VPN, ktoré sme kedy používali a to pre svoju jednoduchosť a intuitívnosť. Stačí si vybrať server a stlačiť tlačidlo Connect (Pripojiť). Niektoré základné nastavenia môžu byť vylepšené cez ponuku možností (ako napríklad protokol, ktorý chcete použiť), ale všetko môžete ignorovať, pokiaľ to naozaj nepotrebujete. Priamočiare „plug-and-play“ rozhranie je skvelou voľbou pre začínajúcich používateľov alebo pre menej technicky zdatných ľudí.

Rovnako jednoduché sú aj mobilné aplikácie a vyžadujú rovnaký aktivačný proces. Navyše, okrem desktopových a mobilných aplikácií, ExpressVPN tiež dodáva firmvér, ktorý je možné použiť pri niektorých obľúbených modeloch wifi routerov. Ak VPN nastaveníte priamo na routeri, všetky zariadenia pripojené k vašej domácej wifi budú mať svoju internetovú prevádzku smerovanú cez VPN. Router sa pritom počíta len ako jedno zariadenie, takže sa cez neho môžete pripájať s neobmedzeným počtom počítačov, notebookov či smartfónov.

Môžem sledovať Netflix cez ExpressVPN?

Áno, ale len na určitých serveroch. Ak Netflix ukazuje chybu proxy servera pri pripojení s ExpressVPN, obráťte sa na zákaznícku podporu a požiadajte o názvy serverov, ktoré môžete použiť k prístup k Netflixu. To isté platí aj pre Hulu a BBC iPlayer. ExpressVPN má však takmer vždy k dispozícii server, ktorý dokáže obísť firewally.

Servery a výkon ExpressVPN

ExpressVPN prevádzkuje vyše 1000 serverov v 78 krajinách sveta. Navyše rýchlosť i prenesené dáta sú neobmedzené.

Streamovanie videa v rozlíšení 1080p fungovalo bez čakania na vyrovnávaciu pamäť (buffer) a bezproblémové bolo aj hranie online hier. Nezaznamenali sme žiadne výraznejšie sekania obrazu.

V rýchlosti sťahovania dát ExpressVPN jednoznačne dominoval, bol rýchly a konzistentný naprieč všetkými servermi a časmi, počas ktorých sme sťahovanie testovali.

 • ExpressVPN predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 15 mesiacov

 • 6,67 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 49%
 • Cena celkom99,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5
 • 6 mesiacov

 • 9,99 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 23%
 • Cena celkom59,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5
 • 1 mesiac

 • 12,95 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom12,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí-
 • Počet zariadení5

Zabezpečenie ExpressVPN

ExpressVPN je zapísaná na Britských Panenských ostrovoch a jeho umiestnenie je tak mimo súdnej právomoci orgánov presadzovania práv, ako sú NSA a GCHQ. OpenVPN prevádzka (predvolený protokol) je šifrovaná s 256-bitovým algoritmom AES.

ExpressVPN samozrejme nevedie protokoly o Vašej aktivite na internete. Používatelia získavajú spoločnú statickú IP adresu. Niekedy až stovky alebo dokonca tisícky používateľov používajú rovnakú IP adresu, čo pridáva ďalšiu významnú úroveň anonymity.

Zákaznícky servis

Vzhľadom k tomu, že používanie ExpressVPN je tak jednoduché, tak dopyty na zákaznícky servis nie sú veľmi časté. Spoločnosť ponúka živý chat so zástupcom 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Podpora je rýchla, profesionálna a má dobré znalosti. K dispozícii je aj kontaktný formulár a email. Od spoločnosti sme nikdy nedostali žiaden spam alebo iné nevyžiadané propagačné akcie.

Záverečné hodnotenie

ExpressVPN je skvelé VPN pre tých, ktorí sú ochotní zaplatiť o niečo viac za kvalitné spracovanie, dobré zabezpečenie, silný výkon a výborný zákaznícky servis. Tí, ktorí dávajú prednosť množstvu konfiguračných možností alebo si chcú simultánne pripojiť viac ako tri zariadenia, sa budú musieť poohliadnuť po inom poskytovateľovi.

ExpressVPN – recenzia VPN poskytovateľa (2020)
Záverečné hodnotenie
ExpressVPN ponúka vysoké rýchlosti pripojenia, skvelú bezpečnosť, odbornú a promptnú zákaznícku podporu a jednoduché aplikácie aj pre technicky menej zdatných používateľov.
Pozitíva
Veľmi rýchle a stabilné pripojenia
Dobre spracovaná a jednoduchá aplikácia
Pracuje s Netflix
Povoľuje torrenting
Výborná bezpečnosť
Kvalitná zákaznícka podpora
Negatíva
O niečo vyššia cena ako u konkurencie
10
Excelentný
Viac príbehov
vpn anonymita
Spraví zo mňa VPN anonymného používateľa na sto percent?