ExpressVPN – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)

ExpressVPN je veľká a veľmi dobre známa VPN služba, ktorú používa obrovské množstvo ľudí po celom svete a už niekoľko rokov si udržuje najvyššie pozície medzi všetkými VPN dostupnými na trhu.

V minulom roku prešiel ExpressVPN niekoľkými veľkými aktualizáciami zabezpečenia a infraštruktúry. Najväčšou zmenou bolo vydanie nového vlastného protokolu Lightway, ktorý sľubuje vyššie rýchlosti a vylepšené šifrovanie dát.

1. Bezpečné aplikácie pre všetky zariadenia

Ak ide o bezpečnosť, spoľahlivosť a hľadáte aplikácia, ktoré sú užívateľsky prívetivé, tak ExpressVPN je určite jednou z najlepších možností na trhu.

Ponúka dedikované aplikácie pre všetky veľké operačné systémy a zariadenia:

 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
 • Android
 • iOS
 • Smerovače (routre)
 • Chromebook
 • Kindle Fire a Nook

ExpressVPN tiež ponúka službu, ktorú volá MediaStreamer. Toto je v zásade inteligentná DNS služba, ktorá vám umožní odblokovať obsah a videá, ktoré sú obmedzené len pre určité krajiny. Ide o skvelé riešenie, ak chcete použiť VPN pre Apple TV, hracie konzoly alebo zariadenia, ktoré normálne VPN nepodporujú.

Jurisdikcia
Britské Panenské Ostrovy
Počet serverov
3000+ v 94 krajinách
Protokolovanie
žiadne (auditované)
Podpora
24/7 živý čet
Refundácia
30 dní

Aplikácie používajú čistý a minimalistický dizajn, ktorý nezaberie na ploche veľa miesta. Kliknutím na tri bodky v ľavom hornom rohu sa otvorí nové okno s ďalšími funkciami a nastaveniami, o ktorých si viac povieme neskôr.

Aplikácie tejto VPN služby vynikali vždy intuitívnym ovládaním a jednoduchým dizajnom. Zároveň sme v aplikáciách, ako vždy pri ExpressVPN, nenašli žiadne chyby, ktoré by vám používanie mohli znepríjemniť.

2. Silné šifrovanie, dobré bezpečnostné funkcie a žiadne úniky dát

Pokiaľ ide o implementáciu silného šifrovania a zabezpečenia, ExpressVPN nerobí žiadne kompromisy. A to je dobre, zvlášť keď vezmete do úvahy všetky bezpečnostné riziká a útoky hackerov, ktoré sme mohli sledovať počas minulého roka.

Šifrovanie ExpressVPN

S protokolmi OpenVPN a IKEv2 používa ExpressVPN šifru AES-256 s kľúčom RSA-4096 a autentifikáciou SHA-512 HMAC. Protokol Lightway používa na šifrovanie prenosu šifry AES-256-GCM a ChaCha20 / Poly1305 a D/TLS 1.2 na autentifikáciu servera.

Šifry AES-256 a ChaCha20 ponúkajú extrémne vysokú úroveň šifrovania, ktorá je v súčasnosti považovaná za nerozbitnú, a to aj pri moderných kvantových počítačoch. Poskytujú tiež vynikajúci výkon, najmä pri protokole Lightway (výsledky testu nižšie). ExpressVPN navyše podporuje Perfect Forward Secrecy prostredníctvom výmeny kľúčov Diffie-Hellman.

Protokoly VPN

ExpressVPN vám umožňuje priamo v aplikáciách zvoliť, ktoré protokoly VPN chcete použiť. Medzi dostupné protokoly patria – Lightway, OpenVPN, IKEv2 a L2TP/IPsec.

S nastavením „Automaticky“ vyberie ExpressVPN najlepší VPN protokol na základe vašich sieťových nastavení. Pre účely tejto recenzie sme otestovali OpenVPN UDP a Lightway UDP.

V našich testoch bol Lightway rýchlejší ako OpenVPN a to s obrovským náskokom. Ak chcete dosiahnuť najlepší výkon, odporúčame vám používať Lightway stále, aj keď OpenVPN UDP bol stále dosť rýchly na prehliadanie, streamovanie i torrenting.

Sieťový zámok ExpressVPN (prepínač ukončenia)

ExpressVPN označuje prepínač ukončenia ako Network Lock. Funkcia Network Lock zaistí vaše údaje v bezpečí blokovaním všetkej premávky, ak dôjde k prerušeniu pripojenia VPN. To zaisťuje, že každý dátový paket zostáva šifrovaný a bezpečný a vaša skutočná adresa IP je neustále skrytá.

Funkcia Network Lock je momentálne k dispozícii v nasledujúcich aplikáciách:

 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
 • smerovače (routre)

Funkcia Network Lock fungovala dobre. Otestovali sme ju v systémoch Windows a Mac OS. Keď sme ručne prerušili pripojenie VPN, všetka komunikácia bola efektívne zablokovaná.

Prepínač ukončenia (Network Lock) je dôležitý na zaistenie bezpečnosti vašich údajov, ak z nejakého dôvodu dôjde k prerušeniu pripojenia. Väčšina sietí VPN túto funkciu ponúka, ale v mnohých prípadoch nefunguje dobre.

Android má možnosť „Ochrana siete“, ktorá funguje ako prepínač ukončenia a pri prerušení pripojenia bude blokovať prenosy dát.

iOS má funkciu „Automatické pripojenie“, ktorá tiež zablokuje prenos a automaticky obnoví pripojenie VPN, keď sa obnoví vaše internetové pripojenie.

Testy únikov dát pri ExpressVPN (žiadne úniky)

Aplikácie ExpressVPN sme podrobili niekoľkým základným testom, aby som zistili akékoľvek chyby alebo problémy. Hlavným testovacím serverom, ktorý sme použili, bol ipleak.net. V žiadnej z aplikácií ExpressVPN sme nenašli žiadne úniky ani problémy so zabezpečením.

ExpressVPN Uniky dat

Pripojili sme sa k serveru v Holandsku. Z obrázka vyššie je vidieť, že aplikácia šifruje prevádzku cez adresu IPv4, blokuje IPv6 a všetky naše požiadavky DNS vybavuje vlastnými zabezpečenými prekladačmi DNS. Aplikácia ExpressVPN pre Windows prešla všetkými testami a je v súčasnosti našim najlepším odporúčaním pre operačný systém Windows.

Rovnakými testami úniku sme podrobili aj aplikácie ExpressVPN pre Mac OS a Android. Rovnako ako pri predchádzajúcich testoch sme nezistili žiadne netesnosti.

3. VPN bez protokolovania v bezpečnej jurisdikcii

ExpressVPN je jedna z mála VPN sietí bez akéhokoľvek protokolovania aktivít používateľov, ktoré bola overená a výsledky potvrdili, že tvrdenia spoločnosti sú pravdivé. Prečo je to dôležité? Výber VPN je predovšetkým o dôvere, pretože VPN má schopnosť zaznamenávať údaje o vašej prevádzke. Vyskytli sa najmenej dva prípady, keď VPN, ktoré tvrdili, že žiadne aktivity neprotokolujú, odvzdali neskôr informácie o svojich používateľoch:

 • IPVanish odovzdal protokoly FBI na účely vyšetrovania trestných činov.
 • Spoločnosť PureVPN tiež poskytla vládnym agentom protokoly údajov pre účely vyšetrovania trestného konania.

Ale späť k ExpressVPN. Najskôr sa podrobne pozrieme na pravidlá ExpressVPN, potom sa budeme venovať prípadom z reálneho sveta, ktoré tieto pravidlá overili.

Ak chcete VPN, ktorá neuchováva absolútne žiadne protokoly, ExpressVPN je dobrou voľbou. Viac na ich stránke:

ExpressVPN je prémiový poskytovateľ VPN zameraný na súkromie a anonymitu používateľov. Ochrana súkromia je hlavnou súčasťou našej ponuky služieb a preto ExpressVPN v tejto oblasti podniká kroky, ktoré vedú k maximálnej ochrane súkromia internetových údajov našich používateľov.

Nezhromažďujeme protokoly o vašej aktivite, vrátane žiadneho zaznamenávania histórie prehliadania, cieľov prenosu dát, dátového obsahu alebo dotazov DNS. Tiež nikdy neuchovávame protokoly pripojení, čo znamená, že neexistujú protokoly o vašej IP adrese, vašej odchádzajúcej adrese IP VPN, časovej pečiatke pripojenia alebo trvaní relácie.

V aplikáciách existuje možnosť zdieľania štatistík o prípadných chybách, čo pomáha ExpressVPN vylepšovať aplikácie, ale tieto údaje sú úplne anonymizované, nezahŕňajú osobné údaje a sú voliteľné. Je ich možné ľahko deaktivovať jedným kliknutím v časti Nastavenia.

ExpressVPN prešiel auditom tretej strany

ExpressVPN je tiež jednou z mála VPN sietí, ktoré prešli nezávislým auditom.

Na overenie a preukázanie svojich tvrdení podstúpil ExpressVPN audit tretej strany od spoločnosti PricewaterhouseCoopers. Auditom sa overila funkcia TrustedServer (diskutovaná nižšie), žiadne pravidlá protokolovania a správne dodržiavanie všetkých zásad ochrany osobných údajov.

Len veľmi málo VPN služieb prešlo auditmi tretích strán, aby overili zásady, ktoré uvádzajú vo svojich podmienkach používania. A existujú aj ďalšie dôkazy o tom, že ExpressVPN dodržiava skutočnú politiku bez protokolovania.

V decembri 2017 sa objavili správy, že turecké úrady zaistili server ExpressVPN v snahe získať údaje o zákazníkoch. Pred zaistením servera v Turecku sa turecké úrady pokúsili prinútiť ExpressVPN, aby poskytli protokoly z predmetného servera. ExpressVPN informoval úradníkov, že sú VPN službou bez akýchkoľvej protokolov, nepodliehajú tureckému právu a že nemajú k dispozícii žiadne údaje, ktoré by im mohli poskytnúť.

Keď tieto požiadavky zlyhali, turecká vláda potom zabavila server ExpressVPN, aby sama hľadala údaje o používateľoch. Aj tak však vyšla naprázdno.

Prečo je to dôležité?

Relevantné tu je, že úrady neboli schopné získať žiadne údaje o zákazníkoch – ani prostredníctvom požiadaviek, ani prostredníctvom servera – pretože jednoducho neexistovali žiadne protokoly.

Nachádza sa v bezpečnej jurisdikcii priaznivej pre súkromie

ExpressVPN sídli na Britských Panenských ostrovoch (BPO). BPO je nezávislý samosprávny subjekt s prísnymi zákonmi na ochranu súkromia firiem a jednotlivcov, ktorí v ňom pôsobia.

Na rozdiel od Veľkej Británie nemá BPO povinné zákony o uchovávaní údajov ani rozsiahle programy dohľadu, ktoré majú vplyv na britské VPN služby. Britské Panenské ostrovy sú podobne ako vo Švajčiarsku známe silnou ochranou súkromia a dôvernosťou údajov, na rozdiel od rôznych iných krajín.

Súdny systém v BPO tiež nemôže byť nútený k tomu, aby vyhotovoval záznamy o svojich zákazníkoch. Ako krajina je BPO úplne nezávislá a nespadá pod jurisdikciu žiadnej inej krajiny, napriek historickému prepojeniu s Veľkou Britániou. Túto jurisdikciu tak používa pre svoje služby viacero VPN sietí, ako je napríklad Surfshark.

4. Veľká a bezpečná sieť serverov

ExpressVPN ponúka veľký výber serverov po celom svete s veľmi bezpečným nastavením siete.

V čase tejto recenzie má ExpressVPN k dispozícii viac ako 3000 serverov v 94 krajinách sveta. Najlepšie pokrytie má Európa a Severná Amerika, ale tiež ponúkajú dobrý výber serverov v Južnej Amerike, Afrike, na Strednom východe a v ázijsko-pacifickom regióne.

Všetky servery bežiace v režime RAM-disk (funkcia TrustedServer)

ExpressVPN je tiež teraz jednou z mála VPN sietí, ktoré prevádzkujú všetky servery v režime RAM-disk. Inými slovami, ExpressVPN nepoužíva vo svojej serverovej sieti žiadne pevné disky, ale iba pamäť RAM. Toto nastavenie zabezpečenia siete označuje ako TrustedServer.

Funkcia TrustedServer ponúka používateľom ExpressVPN oveľa vyššiu úroveň zabezpečenia.

ExpressVPN momentálen neponúka vyhradené IP adresy. Ak chcete vyhradenú adresu IP, môžete napríklad využiť službu NordVPN. Upozorňujeme však, že vyhradené / statické adresy IP nie sú najlepšou voľbou na ochranu osobných údajov, pretože sa váš internetový prenos nezmiešava s ostatnými používateľmi služby.

5. ExpressVPN funguje s Netflixom a inými streamovacími službami

Ak potrebujete kvalitnú VPN, ktorá funguje s Netflixom a inými streamovacími službami, potom je ExpressVPN skvelou voľbou. Je to jedna z mála sietí VPN, ktorá naďalej funguje s Netflixom a poskytuje nepretržitý prístup.

Pre túto recenziu sme otestovali americký Netflix so serverom ExpressVPN vo Washingtone. Všetko fungovalo perfektne.

Ak chcete používať Netflix s ExpressVPN, jednoducho spustite aplikáciu ExpressVPN na svojom zariadení, pripojte sa k serveru podľa vášho výberu v oblasti Netflix, ktorú chcete použiť, a potom streamujte filmy či seriály ako obvykle.

ExpressVPN je jednou z najlepších sietí VPN pre Netflix z troch hlavných dôvodov:

 • Dobrá kvalita streamovania s vysokými rýchlosťami (bez vyrovnávacej pamäte alebo prerušenia prenosov dát)
 • 24/7 prístup k Netflixu (žiadne blokovanie v celej sieti)
 • Odblokuje početné oblasti Netflix po celom svete: USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Austrália, Francúzsko, Taliansko, Japonsko a Nemecko.

Ostatné streamovacie služby, ktoré fungujú s ExpressVPN

Okrem Netflixu s ExpressVPN dobre fungujú aj Disney Plus a Amazon Prime. A ak potrebujete VPN pre Hulu alebo streamovanie Kodi, ExpressVPN tu funguje tiež.

Poznámka k BBC iPlayer: Dostali sme spätnú väzbu, že ExpressVPN momentálne nefunguje dobre pre BBC iPlayer. Ako alternatívu by sme pre túto službu odporučili NordVPN alebo Surfshark.

ExpressVPN je tiež jednou z mála VPN pre Firestick s vyhradenou aplikáciou, ktorú nájdete v Amazon App Store.

6. Zabezpečené rozšírenia internetových prehliadačov

ExpressVPN ponúka rozšírenia pre prehliadače Chrome a Firefox. Doplnok prehliadača je rozšírením desktopovej aplikácie ExpressVPN. To znamená, že budete musieť používať desktopovú aplikáciu ExpressVPN pre Windows, Mac OS alebo Linux.

Prečo používať rozšírenie prehliadača, keď môžete používať počítačovú aplikáciu VPN?

Najväčšou výhodou používania aplikácie prehliadača je pohodlie. Ponúka možnosť jednoduchého prepínanie VPN serverov priamo vo vašom prehľadávači a to bez toho, aby ste museli prechádzať na desktopového klienta VPN. Rozšírenia zároveň blokujú WebRTC úniky (WebRTC predstavuje riziko ochrany osobných údajov, ktoré môže odhaliť vašu skutočnú adresu IP, a to aj pri použití dobrej VPN) a automaticky vás pripoja k bezpečnejšej HTTPS verzii webových stránok.

Rozšírenie je možné nastaviť na svetlý alebo tmavý režim. Vyskúšali sme rozšírenie ExpressVPN v prehliadačoch Chrome a potom sme ho vyhodnotili ako jednu z najlepších sietí VPN pre Chrome. Všetko fungovalo výborne.

7. Funkcia rozdeleného tunela

ExpressVPN ponúka funkciu rozdeleného tunela vo svojich aplikáciách pre Windows, Mac OS, Android a smerovače.

Rozdelený tunel vám umožňuje zvoliť, ktoré aplikácie budú prechádzať cez VPN a ktoré môžu VPN sieť obísť cez nezašifrovanú prevádzku.

V predvolenom nastavení je všetka komunikácia smerovaná cez VPN. V nastaveniach môžete zvoliť tri rôzne možnosti:

 • Všetky aplikácie používajú sieť VPN
 • Nepovoliť vybraným aplikáciám používať sieť VPN
 • Sieť VPN môžu používať iba vybrané aplikácie

Ak kliknete na druhú alebo tretiu možnosť, zobrazí sa vyskakovacie okno, ktoré vám umožní vybrať konkrétne aplikácie.

To je tiež skutočne užitočné pri smerovačoch, pretože vám umožňuje vybrať konkrétne zariadenia alebo webové stránky, ktoré nemusia VPN používať.

8. Bezpečné a spoľahlivé mobilné aplikácie ExpressVPN

Mobilné aplikácie ExpressVPN, ktoré som testovali na Androide a iOS, si počínali veľmi dobre.

Používatelia Androidu budú radi, že môžu využívať výhody protokolu Lightway s najnovším vydaním aplikácie pre Android. To ponúka mobilným používateľom obrovské výhody:

 • Bezproblémový prechod medzi rôznymi sieťami (WiFi a 4G) bez prerušenia VPN pripojenia
 • Vyššia rýchlosť sťahovania
 • Lepšia spoľahlivosť
 • Vylepšená výdrž batérie

Staré protokoly, najmä OpenVPN, na mobilných zariadeniach jednoducho nepracovali najlepšie a Lightway tieto problémy rieši.

Poznámka: Lightway je momentálne k dispozícii v aplikácii pre Android a čaká sa na jeho uvoľnenie aj pre iOS. Zatiaľ môžu používatelia iOS maximalizovať výkon pomocou protokolu IKEv2 alebo sa držať tradičného protokolu OpenVPN.

9. Vyhradená aplikácia pre VPM smerovače (pre neobmedzené pripojenie)

ExpressVPN je tiež jednou z mála služieb VPN, ktoré ponúkajú vyhradenú aplikáciu smerovača VPN. Aplikácia smerovača funguje na vybraných modeloch smerovačov s podporovaným firmvérom.

Používanie VPN na vašom smerovači je inteligentný spôsob, ako získať neobmedzený počet spojení s vašou VPN. Je to tak preto, lebo smerovač sa bude počítať iba ako jedno pripojenie, ale každému zariadeniu, ktoré sa k vášmu smerovaču pripojí, poskytne všetky výhody VPN: šifrovaný prenos, novú IP adresa i anonymitu umiestnenia.

Ak chcete použiť ExpressVPN na smerovači, máte nasledujúce možnosti:

Použite aplikáciu smerovača ExpressVPN na jednom z podporovaných modelov smerovača (odporúčané)
Ručné nastavenie ExpressVPN na vašom smerovači (viac práce, ale nie príliš náročné pri niektorých smerovačoch, ako napríklad pri väčšine modelov Asus)

Používanie aplikácie smerovača ExpressVPN je najlepším riešením, pretože ponúka nasledujúce funkcie:

 • Ľahko prepínate medzi VPN servermi
 • Rozdelené tunelovanie (vyberte, ktoré aplikácie alebo weby obchádzajú sieť VPN)
 • Sieťový zámok (prepínač ukončenia), ktorý zablokuje všetku komunikáciu v prípade prerušenia VPN pripojenia

10. Skvelá zákaznícka podpora a pravidlá vrátenia peňazí

Zatiaľ čo podpora väčších služieb VPN môže byť niekedy pomalá, tak ExpressVPN je s podporou živého četu na tom veľmi dobre.

Opakovane sme podporu otestovali a pri všetkých našich interakciách sme zistili, že oddelenie podpory je rýchle, informované a zdvorilé.

Prístup k nepretržitej podpore živého četu môžete získať priamo prostredníctvom ich webových stránok v pravom dolnom rohu. S podporou sme sa vždy spojili v priebehu niekoľkých sekúnd (bez dlhých zdržaní).

Podpora živého chatu je určite plus, ak potrebujete pomoc s nastavením VPN na svojich zariadeniach alebo máte konkrétne otázky, ktoré ste na webe nenašli.

30-denná záruka vrátenia peňazí

Ďalšou veľkou výhodou ExpressVPN je, že ponúka jedno z najdlhších okien na vrátenie peňazí. So všetkými predplatnými VPN (aj s jednomesačnými plánmi) získate úplnú 30-dennú záruku vrátenia peňazí. Ak nie ste so službou spokojní, môžete ho do 30 dní zrušiť a získať späť celú cenu, a to bez akýchkoľvek otázok.

11. Protokol Lightway a rýchlosti siete ExpressVPN

Po viac ako roku vývoja ExpressVPN konečne spustil protokol Lightway. Lightway je k dispozícii vo všetkých hlavných operačných systémoch: Windows, Mac OS, Linux a Android (zatiaľ však nie v systéme iOS).

Čo teda ponúka Lightway?

 • Vyššia rýchlosť ako pri OpenVPN
 • Aktualizované šifrovanie
 • Rýchle nadviazanie spojenia (do niekoľkých sekúnd)
 • Plynulý prechod pri zmene sietí (napríklad z Wi-Fi na 4G)

V mnohých ohľadoch je Lightway podobný protokolu WireGuard. Je menší, štíhlejší, rýchlejší a bezpečnejší a zároveň rieši množstvo známych problémov. Je skvelé vidieť, že tento protokol je teraz aktívny a podporovaný v aplikáciách ExpressVPN.

Jednou z najväčších výhod technológie Lightway je potenciál pre vyššie rýchlosti a lepší celkový výkon. Spustili sme niekoľko testov Lightway na počítači Windows so štandardným pripojením 90 Mbps. Tu sú naše výsledky:

Cez najbližší server umiestnený na Slovensku sme namerali rýchlosť 77 Mbps (pokles o 15%):

ExpressVPN Slovensko

Pripojenie cez londýnsky server neprinieslo žiaden výrazný pokles rýchlosti – 75 Mbps (pokles o 17%):

ExpressVPN Veľká Británia

Pripojenie cez americký server, pri ktorom sa dá očakávať najvyšší pokles, priniesol viac ako uspokojivé čísla – 69 Mbps (pokles o 24%):

ExpressVPN USA

Ako bonus sme ešte vyskúšali pripojenie cez server v austrálskom Melbourne. Ani tu sme nemuseli byť z nameraných rýchlostí sklamaní – 68 Mbps (pokles o 25%):

ExpressVPN Austrália

Všetky namerané čísla považujeme za vynikajúci výsledok.

Lightway momentálne nie je otvoreným zdrojom, na rozdiel od protokolu WireGuard, ktorý používa napríklad NordVPN. To by sa však čoskoro malo zmeniť a aj knižnicu Lightway bude možné transparentne a široko preskúmať.

Predstavitelia ExpressVPN potvrdili, že Lightway zostáva vo vývoji a v budúcnosti bude otvoreným zdrojom, ale až keď dosiahne niekoľko ďalších míľnikov rozvoja.

12. Predplatné ExpressVPN

Cena ExpressVPN je o niečo vyššia ako u konkurencie, ak však kliknete na tlačidlo nižšie, získate až tri mesiace zadarmo k ročnému predplatnému, teda celkovú zľavu až 49 percent.

 • ExpressVPN predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 15 mesiacov

 • 6,67 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 49%
 • Cena celkom99,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5
 • 6 mesiacov

 • 9,99 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 23%
 • Cena celkom59,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení5
 • 1 mesiac

 • 12,95 $

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom12,95 $
 • Záruka vrátenia peňazí-
 • Počet zariadení5
ExpressVPN Recenzia
ExpressVPN – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)
Záverečné hodnotenie
Testy ExpressVPN potvrdili, že sa jedná o kvalitnú VPN službu s dobrými rýchlosťami serverov a kvalitou poskytovaných služieb.
Bezpečnosť
100
Rýchlosť
100
Funkcionalita
100
Podpora
100
Pozitíva
Zabezpečené aplikácie VPN pre všetky zariadenia
Silné šifrovanie, dobré bezpečnostné funkcie a žiadne úniky dát
VPN bez protokolov v bezpečnej jurisdikcii
Veľká a bezpečná sieť serverov
Výborné rýchlosti cez nový protokol Lightway
Funguje s Netflixom a ďalšími streamovacími službami
Zabezpečené rozšírenia prehľadávačov
Funkcia rozdeleného tunela
Bezpečné a spoľahlivé mobilné aplikácie
Špeciálna aplikácia smerovača VPN (pre neobmedzené pripojenie)
Skvelá zákaznícka podpora a pravidlá vrátenia peňazí
Negatíva
Ceny sú o niečo vyššie ako u konkurencie
Menej dostupných funkcií ako pri najväčších rivaloch
100
Excelentný
VPN OCHRANA PRE KAŽDÉHO
Logo