vpn kill switch

Čo je to VPN kill switch?

Jedným z vážnych problémov, ktorý trápi veľa služieb VPN, je problém únikov údajov. Uvedieme niekoľko rôznych druhov únikov, ktoré oslabia vaše súkromie a bezpečnosť pri používaní siete VPN:

Únik DNS – nastáva, keď vaše žiadosti o DNS uniknú z tunela VPN a spracováva ich poskytovateľ internetu. Môže to odhaliť vašu históriu prehliadania (požiadavky DNS), IP adresu vášho poskytovateľa internetu a vašu všeobecnú polohu.

Únik IP adresy – únik IP adresy je jednoduchý, keď vaša IP adresa unikne z tunela VPN. Môže to byť krátky, dočasný únik alebo nepretržitý únik. Toto je často prípad adries IPv6 s VPN, ktoré nepodporujú alebo nesprávne blokujú IPv6.

Úniky z WebRTC – Ide najmä o problém s prehliadačmi Firefox, Chrome, Brave a ďalšími prehliadačmi založenými na prehliadači Chromium, ktoré využívajú rozhrania WebRTC API. Únik WebRTC odhalí vašu adresu IP prostredníctvom prehľadávača, aj keď používate dobrú sieť VPN. Informácie o tom, ako tento problém vyriešiť v prehliadači, nájdete v samostatnom článku.

Aj preto poskytovatelia VPN ponúkajú funkcionalitu kill-switch, ktorá vás v prípade výpadku VPN služby okamžite odpojí od internetu.

Zároveň niektoré VPN služby ponúkajú možnosť vybrať si, ktoré aplikácie sa môžu pripájať na internet aj bez VPN a pri ktorých to možné nie je.

18. časť sprievodcu VPN službami – Ako poraziť blokovanie VPN

Viac príbehov
su vpn sluzby legalne
Sú VPN služby legálne?