vpn buducnost

Budúcnosť sietí VPN

Budúcnosť sietí VPN vyzerá dobre, ale bohužiaľ nie zo správnych dôvodov.

Hromadný dohľad, podnikové sledovanie a online cenzúra sú tri faktory, ktoré budú naďalej zvyšovať využívanie VPN služieb. Poskytovatelia internetu čoraz viac blokujú rôzne webové stránky – od obsahu pre dospelých až po stránky s torrentom. Zvyšujú sa aj obavy z dohľadu a narušenia súkromia.

Spojené štáty: Poskytovatelia internetu sú teraz schopní legálne zaznamenať vašu históriu prehliadania a predávať tieto informácie inzerentom alebo ich odovzdať priamo dozorným agentúram.

Spojené kráľovstvo: Spojené kráľovstvo je jednou z najhorších krajín na svete v oblasti súkromia. Poskytovatelia internetu a telefónne spoločnosti sú povinné zaznamenávať celú históriu prehliadania, textové správy a údaje o polohe svojich zákazníkov. Tieto údaje sa poskytujú vládnym agentúram Spojeného kráľovstva.

Austrália: Podobne ako vo Veľkej Británii zaviedla Austrália povinný systém protokolovania údajov, ktorý vyžaduje, aby telekomunikácie zhromažďovali textové správy, hovory i údaje o internetovom pripojení.

Ak sa pripojíte k internetu bez pripojenia VPN, všetky vaše aktivity budú zaznamenávané.

Keď si ľudia skutočne začnú uvedomovať, akým bezpečnostným hrozbám a rizikám spojeným so sledovaním či zhromažďovaním údajov musia čeliť, používanie VPN bude naďalej rásť a pravdepodobne sa v blízkej budúcnosti stane jedným z najpopulárnejších nástrojov.

VPN: Všetko, čo potrebujete vidieť

Viac príbehov
Prečo začať používať VPN ešte dnes (5. časť) – Zdieľanie dát