Najlepšie VPN služby v kalendárnom roku 2022

Aktualizované: 28.3.2022

VPN (virtuálna privátna sieť) sa stáva stále viac vyhľadávaným riešením pre ľudí z celého sveta. Či už hľadáte súkromie a bezpečnosť v online prostredí alebo bezpečný a efektívny spôsob odblokovania webových stránok a streamovania médií, ideálnym riešením je kvalitná VPN služba. Na trhu sú aktuálne stovky VPN služieb, ale otázka znie – ako nájsť tú najlepšiu VPN službu pre Vaše jedinečné potreby?

Najlepšie VPN služby v roku 2022

Tento rok sa v najlepšom svetle predviedlo deväť VPN služieb uvedených nižšie:

NordVPN – jedna z najlepších VPN služieb na trhu [ kupón so zľavou 72% ]
SurfShark – výborná VPN služba s veľmi dostupnými cenami [ kupón so zľavou 82% ]
ExpressVPN – dlhodobo bezpečná a spoľahlivá VPN služba [ kupón so zľavou 49% ]
ProtonVPN – VPN zo Švajčiarska s najväčším progresom v roku 2022 [ so zľavou 33% ]
VPN.ac – užívateľsky prívetivá a bezpečná VPN z Rumunska [ so zľavou 62% ]
VyprVPN – bezpečná a spoľahlivá VPN služba [ kupón so zľavou 45% ]
Trust.Zone – jednoduchá VPN služba so solídnym výkonom [ so zľavou 78% ]
Perfect Privacy – VPN s pokročilými funkciami pre ochranu osobných údajov [ so zľavou 31% ]
OVPN – solídna VPN sídliaca vo Švédsku [ so zľavou 55% ]

Aj keď neexistuje žiadna univerzálna VPN služba, ktorá bude perfektná pre všetkých, tak zakúpením niektorej z VPN služieb, ktoré nájdete vyššie, nemôžete spraviť chybu. Ktorákoľvek z odporúčaných VPN služieb v našom prehľade môže byť pre Vás tou najlepšou – všetko záleží na vašich jedinečných potrebách.

Cieľom vytvorenia tohto prehľadu bolo identifikovať najkvalitnejšie VPN služby na trhu, ktoré spĺňajú minimálne nasledujúce kritériá:

  • Prešli všetkými testami bez zistenia únikov dát (úniky IP adries alebo úniky cez DNS)
  • Výborný výkon v celej serverovej sieti (rýchlosť a spoľahlivosť pripojenia)
  • Vysoko kvalitné VPN aplikácie so všetkými správne fungujúcimi funkcionalitami
  • Podporujú protokoly WireGuard, OpenVPN a ďalšie silné a overené štandardy šifrovania dát
  • Poskytujú záruku vrátenia peňazí (od 7 do 30 dní)
  • Dôveryhodní a osvedčení poskytovatelia VPN služieb s dobrou reputáciou
  • Umiestnenie v bezpečnej jurisdikcii v oblasti ochrany osobných údajov (mimo krajín Aliancie piatich očí – USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Austrália, Nový Zéland)

A tu už je súhrn najlepších VPN služieb pre rok 2022:


1. NordVPN – VPN služba s najväčším progresom

Názov služby: NordVPN
Umiestnenie: Panama
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: 3,49 EUR/mesiac
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: NordVPN.com

Ak by sme hľadali službu, ktorá v predchádzajúcom roku spravila najväčší pokrok, tak je to práve NordVPN. Vysoký štandard si udržuje už dlhší čas, ale v roku 2020 sa jednoznačne zaradila medzi top služby v oblasti virtuálnych privátnych sietí a zvýšila svoj náskok pred viacerými konkurenčnými službami.

Ako jedna z prvých VPN služieb implementovala do svojich produktov funkcionalitu NordLynx postavenú na modernom a rýchlom bezpečnostnom protokole WireGuard. To dáva spoločnosti NordVPN (a jej používateľom) obrovskú výhodu v porovnaní s ostatnými poprednými službami a je to tiež najrýchlejšia VPN, ktorú sme testovali.

Okrem protokolu WireGuard ponúka NordVPN mnoho ďalších funkcionalít na ochranu osobných údajov a ešte vyššiu úroveň zabezpečenia:

Funkcia CyberSec na blokovanie reklám, sledovacích kódov, malvéru a phishingových domén
Double VPN servery pre šifrovanie prenosov dát až cez dva servery (bez výraznej strati rýchlosti prenosov dát)
Servery Tor-over-VPN, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu šifrovania prostredníctvom siete Tor
Veľmi rýchla a bezpečná serverová sieť, všetky servery bežia v režime RAM-disk (bez fyzických pevných diskov, iba v pamäti)
Zabudovaná ochrana proti úniku dát pre všetky aplikácie VPN, všetka komunikácia zostane šifrovaná aj pri prípadných výpadkoch

Všetky tieto funkcionality sú priamo súčasťou všetkých aplikácií z portfólia NordVPN.

Spoločnosť NordVPN tiež prešla nezávislými auditmi bezpečnosti v súlade s pravidlami, ktoré uvádza vo svojich podmienkach používania. Spoločnosť vytvorila verejný „bug bounty“ program, do ktorého sa môžu zapojiť bežní používatelia, vývojári alebo etickí hackeri. Tiež má trvalé partnerstvo so spoločnosťou Versprite, ktorá vykonáva bezpečnostné audity a penetračné testy. NordVPN používa veľmi silné šifrovanie AES-256-GCM a výmenu kľúčov DHE-4096. Upravený protokol WireGuard používa šifrovanie ChaCha20.

Vďaka špičkovým rýchlostiam a silnému zabezpečeniu je NordVPN najlepšie hodnotenou VPN službou pre torrenting. Funguje tiež veľmi dobre pre všetky hlavné streamovacie služby, vrátane Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney Plus a ďalších. Aplikáciu NordVPN môžete tiež použiť, ak potrebujete VPN pre Firestick, Smart TV alebo dokonca herné konzoly.

V tejto chvíli má NordVPN okolo 5 400 serverov v 59 krajinách sveta. Nepoužíva žiadne umiestnenia virtuálnych serverov a všetky servery bežia na vyhradenom hardvéri v režime RAM-disk, teda bez fyzických pevných diskov. To zvyšuje bezpečnosť a tiež znemožňuje ukladanie protokolov na serveroch. Ďalším obrovským prínosom je skutočnosť, že spoločnosť NordVPN nedávno oznámila, že postupne zavádza vysokorýchlostné vlastné servery pre celú svoju sieť. Tieto servery budú mať priradenú šírku pásma až 10 Gbps a postupne ​​nahradia všetky servery, ktoré mala spoločnosť v prenájme od tretích strán.

Okrem špeciálnych serverov, o ktorých sme hovorili vyššie, má NordVPN v ponuke aj tzv. zahmlievacie (obfuscated) servery, ktoré zakrývajú prenos dát cez VPN, podobne ako to robí bežné šifrovanie cez protokol HTTPS. Toto je užitočná funkcia na obchádzanie cenzúr v krajinách, ktoré používanie VPN zakazujú (napríklad pri použití VPN v Číne). Túto funkcionalitu je však možné použiť aj v školských sieťach alebo v zamestnaní, ktoré sa tiež snažia blokovať prevádzku cez VPN siete.

Všetky predplatné NordVPN majú 30-dennú záruku vrátenia peňazí.

NordVPN sa naďalej vyvíja a zdokonaľuje, pričom zostáva jedným z popredných lídrov v priemysle VPN. Pre zakúpenie odporúčame použiť dvojročné predplatné s kupónom uvedeným nižšie, aby ste dosiahli maximálnu úsporu.

Kupón na predplatné NordVPN

Získajte zľavu až 65% pri dvojročnom predplatnom NordVPN. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

2. SurfShark – Kométa v oblasti VPN služieb

Názov služby: SurfShark
Umiestnenie: Britské Panenské ostrovy
Logovanie: žiadne
Cena: 2,11 EUR / mesiac
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: SurfShark.com

Spoločnosť Surfshark, ktorá oficiálne odštartovala iba v roku 2018, zobrala svet VPN útokom. Napriek tomu, že je relatívnym nováčikom, ponúka Surfshark množstvo zaujímavých funkcionalít, skvelé nastavenia ochrany pred únikmi dát, prístupom k mnohým streamovacím službám, vynikajúci výkon a to všetko za výbornú cenu. Navyše Surfshark prichádza s jednou veľkou výhodou, ktorú u väčšiny ostatných VPN služieb nenájdete – poskytuje neobmedzený počet pripojení.

Surfshark sídli na Britských Panenských ostrovoch a neprotokoluje absolútne žiadne dáta o vašej aktivite na internete. Aplikácie Surfshark obsahujú dobré nastavenie ochrany pred únikom dát (kill switch), aby sa zabezpečilo, že údaje zostanú šifrované a zabezpečené aj pri prípadných výpadkoch. K dispozícii je tiež funkcia CleanWeb na blokovanie reklám, sledovacích kódov a domén so škodlivým softvérom. Je to podobná funkcionalita ako ponúka napríklad služba NordVPN.

Surfshark používa silné šifrovanie AES-256-GCM. Podporuje protokoly OpenVPN a IKEv2, ako aj WireGuard. Podobne, ako naše ďalšie najlepšie odporúčané VPN služby, Surfshark teraz pre zvýšenie bezpečnosti spúšťa všetky servery v režime RAM-disk (bez fyzických pevných diskov). Ponúka až 14 konfigurácií serverov s dvojitou ochranou, čo umožňuje šifrovanie prenosu dát až cez dva servery súčasne.

Podobne ako NordVPN, Surfshark ponúka modernú a vysoko bezpečnú verziu protokolu WireGuard, ktorú si môžete zvoliť priamo v nastaveniach aplikácie. V našich testoch nám pripojenie cez protokol WireGuard ponúkol rýchlosť až 397 Mb/s.

Ak chcete streamovať médiá či odblokovať webové stránky, Surfshark je skvelou voľbou s viac ako 3 200 servermi v 63 krajinách sveta. V súčasnosti podporuje viac ako 16 globálnych regiónov Netflix, ako aj väčšinu ďalších streamovacích služieb vrátane BBC iPlayer, Hulu a Disney Plus. Je to zároveň skvelá VPN pre Android a iOS s vlastnými mobilnými aplikáciami.

Aplikácia pre Windows je jednoduchá a užívateľsky príjemná, veľmi podobná aplikácii ExpressVPN. Surfshark naďalej získava veľkú popularitu na trhu VPN služieb a je silným konkurentom dvojice NordVPN a ExpressVPN. Zároveň je s dvojročným predplatným jedným z najlacnejších VPN služieb (viď kupón nižšie).

Všetky programy predplatného Surfshark sú s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. Majú nepretržitú podporu živého četu a mnoho návodov pre inštaláciu a nastavenie aplikácií.

Kupón na predplatné SurfShark

Získajte zľavu až 82% pri dvojročnom predplatnom SurfShark plus dva mesiace zadarmo. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

3. ProtonVPN – Švajčiarska VPN zameraná na anonymitu a bezpečnosť dát

ProtonVPN

Názov služby: ProtonVPN
Umiestnenie: Švajčiarsko
Logovanie: žiadne
Cena: 3,29 EUR / mesiac
Podpora: živý čet, email
Refundácia: 30 dní
Web stránka: ProtonVPN.com

ProtonVPN je VPN služba zameraná na ochranu súkromia používateľov, ktorú vytvoril tím, ktorý stojí za obľúbenou službou ProtonMail vo Švajčiarsku. ProtonVPN od svojho debutu v roku 2017 priniesol niekoľko dobrých vylepšení. Podobne ako niekoľko ďalších odporúčaných VPN služieb, aj ProtonVPN ponúka servery s dvojitou VPN prostredníctvom konfigurácie Secure Core.

Aj keď je ProtonVPN do veľkej miery služba zameraná na súkromie, podporuje aj niektoré streamovacie služby. V súčasnosti spolupracuje s americkým Netflixom, Amazon Prime, Disney Plus, Hulu a viacero ďalších služieb. Torrentovanie je povolené na väčšine serverov.

Ak chcete skombinovať službu VPN so zabezpečeným e-mailom, môžete si vybrať plán Visionary, ktorý obsahuje ProtonVPN aj ProtonMail v jednom balíku. ProtonVPN však ponúka aj lacnejšie predplatné, vrátane plánu Basic iba za 3,29 USD mesačne.

Vo všeobecnosti ProtonVPN ponúka vynikajúce rýchlosti a skvelé zabezpečenie. Minulý rok pribudla aj podpora živého četu.

ProtonVPN má 30-dňovú politiku vrátenia peňazí a poskytuje e-mailovú podporu.

Kupón na predplatné ProtonVPN

Získajte zľavu až 34% pri dvojročnom predplatnom ProtonVPN. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

4. ExpressVPN – Kvalitná stálica medzi VPN službami

Názov služby: ExpressVPN
Umiestnenie: Britské Panenské ostrovy
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: 6,67 USD/mesiac
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: ExpressVPN.com

Na preplnenom trhu VPN poskytovateľov si ExpressVPN zachováva veľmi vysoký štandard a dlhodobo si udržuje najvyššie postavenie v oblasti anonymity a bezpečnosti na internete. Kým množstvo VPN služieb bojuje s viacerými chybami a problémami, ExpressVPN poskytuje konzistentne kvalitné služby už niekoľko rokov.

ExpressVPN ponúka spoľahlivé aplikácie, najvyššiu úroveň zabezpečenia a špičkovú zákaznícku podporu.

Z bezpečnostných prvkov ExpressVPN používa silné šifrovanie so šifrou AES-256 a kľúčom 4096-RSA. Podporuje protokol OpenVPN vo všetkých aplikáciách a obsahuje prepínač zablokovania Network Lock, ktorý zaisťuje, že všetky dáta zostanú zabezpečené a zašifrované (bez akýchkoľvek úniku údajov).

Zatiaľ čo veľa sietí VPN prijíma protokol WireGuard kvôli výhodám v oblasti výkonu a bezpečnosti, ExpressVPN sa uberá inou cestou so samostatným protokolom nazývaným Lightway. V porovnávacích testoch sme zistili, že protokol Lightway ponúka vyššiu rýchlosť i spoľahlivosť ako protokol OpenVPN.

ExpressVPN poskytuje sieť serverov s vysokým zabezpečením na 160 miestach v 94 krajinách sveta (viac ako 3000 serverov). Rovnako ako NordVPN a Surfshark aj ExpressVPN pre zabezpečenie údajov spúšťa všetky servery v režimoch RAM-disk (bez fyzických pevných diskov). Okrem toho prešla nezávislým auditom spoločnosti PWC, ktorý overoval dodržiavanie jej politiku bez protokolovania aktivít používateľov, podobne ako tomu je v prípade NordVPN.

Okrem bezpečnosti vyniká ExpressVPN aj v oblasti streamovania. Je to jedna z najlepších sietí VPN pre Netflix a poskytuje nepretržitý prístup k mnohým regionálnym knižniciam. ExpressVPN si tiež dobre poradí s Disney Plus a Hulu, ale v poslednej dobe má problémy s odblokovaním aplikácie BBC iPlayer.

Ponúka minimalistické VPN aplikácie s prehľadným dizajnom, ktoré sú veľmi spoľahlivé, podobne ako je to pri službe Surfshark.

Aj keď je ExpressVPN o niečo nákladnejší ako niektoré z našich ďalších odporúčaných VPN služieb, pre všetkých používateľov zostáva bezpečnou a spoľahlivou voľbou.

Všetky programy predplatného prichádzajú s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. ExpressVPN poskytuje nepretržitú podporu živého chatu a mnoho video sprievodcov, ktoré vám pomôžu s nastavením aplikácií.

Kupón na predplatné ExpressVPN

Získajte zľavu až 49% pri 15-mesačnom predplatnom ExpressVPN. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

5. VyprVPN – Ďalšia kvalitná VPN služba zo Švajčiarska

Názov služby: VyprVPN
Umiestnenie: Švajčiarsko
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: 7,17 EUR/mesiac
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: VyprVPN.com

VyprVPN je ďalšia VPN služba, ktorá existuje už dlho a má vynikajúcu reputáciu. Sídli vo Švajčiarsku a spĺňa všetky požiadavkyy z hľadiska ochrany osobných údajov a zabezpečenia.

Jedna vec, ktorá odlišuje VyprVPN od mnohých ďalších, je to, že vlastní každý jeden server vo svojej sieti. Nevyužíva teda žiadne prenajaté servery tretích strán. To znamená, že celá sieť VyprVPN pozostáva z vlastných dedikovaných serverov, ktoré sú úplne pod kontrolou spoločnosti. Aktuálny počet serverov v sieti VyprVPN je viac ako 700.

Rovnako ako ostatné vyššie uvedené špičkové služby VPN, VyprVPN tiež podporuje protokol WireGuard. VyprVPN s protokolom WireGuard môžete používať na všetkých zariadeniach a operačných systémoch zvolením príslušného protokolu v oblasti používateľských nastavení.

Ak hľadáte sieť VPN s vysokými rýchlosťami, tak VyprVPN je dobrou voľbou. Spoločnosť ponúka bezpečné a užívateľsky prívetivé aplikácie, ktoré sa rýchlo pripájajú, nepadajú a ponúkajú prémiové rýchlosti.

S VyprVPN získate 5 súčasných pripojení.

Pokiaľ ide o podporu streamovania, tak VyprVPN patrí medzi lídrov v tejto oblasti. Má veľký počet serverov, ktoré pracujú so službami Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime a mnohými ďalšími. VyprVPN navyše ďalej rozširuje svoje portfólio a pridáva do tohto zoznamu ďalšie streamovacie služby po celom svete.

Všetky aplikácie samozrejme obsahujú prepínač odpojenia, k dispozícii sú zabezpečené DNS servery a vynikajúca ochrana pred únikom dát. V testoch, ktoré sme vykonali, sme nenašli žiadne úniky dát či iné problémy.

Služba VyprVPN je významným hráčom v odvetví VPN už mnoho rokov a naďalej funguje na vysokej úrovni. Aj keď nemusí mať všetky funkcie, ktoré získate pri Surfshark a NordVPN, funguje spoľahlivo pre každý typ aplikácie.

Na všetky predplatné VyprVPN sa vzťahuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Podpora živého četu je k dispozícii priamo na webovej stránke.

Rok používania si teraz môžete predplatiť za 86 eur. To vychádza na 7,17 eur na mesiac.

Kupón na predplatné VyprVPN

Získajte zľavu až 45% pri dvojročnom predplatnom VyprVPN. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

6. VPN.ac – VPN služba zameraná na bezpečnosť

VPN.ac

Názov služby: VPN.ac
Umiestnenie: Rumunsko
Logovanie: iba pripojenie
Cena: 3,75 USD / mesiac
Podpora: cez email
Refundácia: 7 dní
Web stránka: VPN.ac

VPN.ac je VPN sieť zameraná na bezpečnosť, ktorá ponúka dobrý výkon a funkcie za konkurencieschopnú cenu. Má sídlo v Rumunsku a založil ho tím profesionálov v oblasti zabezpečenia sietí. VPN.ac si v našich testoch počínal dobre a ponúkol vysokú rýchlosť, silné šifrovanie a dobré funkcie na ochranu osobných údajov.

VPN.ac v súčasnosti podporuje protokol VPN WireGuard. Na rozdiel od NordVPN a Surfshark si však nastavenie a používanie vyžaduje určitú prácu, pretože nie sú priamo podporované v aplikáciách. Aplikácie obsahujú zabudovanú ochranu proti úniku dát, výber portov a na výber ponúkajú niekoľko protokolov. Majú tiež špeciálne servery vrátane serverov s dvojitou VPN, P2P serverov a zahmlených serverov (Obfuscated).

Okrem aplikácie VPN pre počítač môžete tiež použiť bezpečné rozšírenia pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera.

Hlavnou nevýhodou služby VPN.ac sú protokoly pripojení. Z dôvodu zabezpečenia a optimalizácie siete sa základné protokoly o pripojení (bez údajov o aktivitách používateľov) uchovávajú 24 hodín. Tieto protokoly sa však automaticky vymažú každých 24 hodín. Toto je podrobnejšie vysvetlené priamo na webovej stránke VPN.ac.

Službe tiež chýba väčšia podpora pre streamovacie služby a nemá podporu živého četu.

Všetky plány prichádzajú s možnosťou refundácie 7 dní. Podpora je k dispozícii prostredníctvom e-mailu a na stránke tiež nájdete návody pre použitie jednotlivých aplikácií.

Kupón na predplatné VPN.ac

Získajte zľavu až 62% pri dvojročnom predplatnom VPN.ac. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

7. Trust.Zone – Jednoduchá VPN zameraná na anonymitu za výbornú cenu

Trust.Zone

Názov služby: Trust.Zone
Umiestnenie: Seychely
Logovanie: iba množstvo prenesených dát
Cena: 2,88 USD / mesiac
Podpora: cez email
Refundácia: 10 dní
Web stránka: Trust.Zone

Trust.Zone je menšia VPN služba primárne zameraná na súkromie so sídlom na Seycheloch, čo je ďalšia dobrá jurisdikcia v oblasti ochrany súkromia dát. Ponúka základné a užívateľsky prívetivé aplikácie VPN pre Windows, iOS a Android so zabudovanou ochranou proti úniku dát. Trust.Zone navyše podporuje ďalšie operačné systémy prostredníctvom aplikácií tretích strán, ako sú Tunnelblick a OpenVPN Connect.

Trust.Zone sa môže pochváliť dobrým výberom serverov po celom svete, a to aj napriek tomu, že je menšou VPN. Ceny sú pri dvojročnom pláne celkom prijateľné, iba 2,88 USD mesačne. Pri platbe kryptomenami získate automatickú zľavu 10%.

TrustZone teraz podporuje protokol WireGuard, vyžaduje však vlastné nastavenie a konfiguráciu. Budete si musieť stiahnuť konfiguračné súbory z TrustZone a potom ich importovať do klienta WireGuard. Preto si nemôžete jednoducho zvoliť protokol VPN WireGuard priamo v klientovi VPN, ako je tomu v prípade NordVPN a Surfshark.

Testy rýchlosti siete boli dobré, väčšina serverov bola stabilná. Trust.Zone podporuje streamovanie amerických serverov Netflix a Hulu a neobmedzuje ani torrentovanie. Je to jedna z najlepších sietí VPN s bezplatnou skúšobnou verziou, ktorá vám umožní vyskúšať službu bez zadania akýchkoľvek platobných údajov.

V porovnaní s inými poprednými sieťami VPN je funkcionalita služby obmedzená a pre Mac OS neexistujú žiadni vlastní klienti. Podpora streamovania je obmedzená a nastavenie pre WireGuard je zatiaľ zložité.

Ak chcete Trust.Zone otestovať, môžete tak urobiť úplne zadarmo na tri dni alebo s prenosom dát maximálne 3 GB, podľa toho, čo nastane skôr.

TrustZone má 10-dňovú lehotu na vrátenie platby, pokiaľ nepresiahnete limit 1 GB dát. Podpora je k dispozícii prostredníctvom e-mailu, živý čet nie je k dispozícii.

Kupón na predplatné Trust.Zone

Získajte zľavu až 31% pri dvojročnom predplatnom Trust.Zone. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

8. Perfect Privacy – Prémiová VPN s rozšírenými bezpečnostnými možnosťami

Perfect Privacy

Názov služby: Perfect Privacy
Umiestnenie: Švajčiarsko
Logovanie: žiadne
Cena: 8,95 USD/mesiac
Podpora: cez email alebo fórum
Refundácia: 7 dní
Web stránka: Perfect-Privacy.com

Ak sa snažíte dosiahnuť najvyššiu úroveň ochrany súkromia a bezpečnosti, Perfect Privacy môže byť dobrou voľbou. Sídli vo Švajčiarsku, má veľmi prísnu politiku zákazu protokolovania a prevádzkuje ho špecializovaný tím nadšencov ochrany súkromia. Aj keď to môže byť pre niektorých používateľov prehnané, Perfect Privacy ponúka na výber množstvo pokročilých funkcií.

Multi-hop VPN servery: Vďaka Perfect Privacy môžete smerovať svoju komunikáciu cez viaceré VPN servery VPN (až štyri). To ponúka vyššiu úroveň ochrany pre tých, ktorí takúto ochranu potrebujú. Funkcia NeuroRouting (podporovaná na všetkých zariadeniach) navyše dynamicky smeruje prenos cez viaceré severy v sieti VPN.
Blokovač reklám / sledovania: Funkcia TrackStop blokuje tisíce reklám, sledovacích kódov a domén so škodlivým softvérom na úrovni servera VPN. Môžete tiež aktivovať filter na blokovanie sledovacích zariadení sociálnych médií.
Podpora protokolu IPv6: Perfect Privacy je jednou z mála sietí VPN, ktorá ponúka úplnú podporu protokolu IPv6 (získate adresu IPv4 a aj IPv6).
Presmerovanie portov: Perfect Privacy vám umožňuje prispôsobiť nastavenia presmerovania portov, čo je ideálne riešenie, ak potrebujete dobrú sieť VPN na torrentovanie.
Silné šifrovanie: Táto sieť VPN zabezpečuje údaje pomocou šifry AES-256 s výmenou kľúča 4096 bitov. Používatelia si môžu vybrať medzi protokolmi OpenVPN a IPSec / IKEv2.

Podobne ako Surfshark, Perfect Privacy poskytuje používateľom neobmedzený počet pripojení, ale za oveľa vyššiu cenu. Sieť serverov je tiež menšia ako iné siete VPN a má iba 25 serverov po celom svete. Všetky tieto servery však bežia na vyhradenom hardvéri s kanálmi s veľkou šírkou pásma, ktoré poskytujú dobrú rýchlosť.

Perfect Privacy môžete používať s vlastnými aplikáciami pre Windows, Mac OS, Linux a Android spolu s podporou ďalších zariadení (vrátane iOS). Aj keď aplikácie nevyzerajú tak používateľsky príjemne ako pri niektorých iných VPN službách, zahŕňajú v sebe pomerne veľa užitočných funkcií.

Za prémiové zabezpečenie si budete musieť priplatiť, až 8,95 USD mesačne pri dvojročnom pláne predplatného. Netflix a ďalšie streamovacie služby majú iba obmedzenú podporu a chýba tiež podpora živého četu.

Spoločnosť ponúka sedemdňové okno na vrátenie platby pri všetkých typoch predplatného. E-mailová podpora je k dispozícii nepretržite a na stránke je tiež k dispozícii používateľské fórum.

Kupón na predplatné Perfect Privacy

Získajte zľavu až 31% pri dvojročnom predplatnom Perfect Privacy. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

9. OVPN – Rýchla a bezpečná VPN služba zo Švédska

Názov služby: OVPN
Umiestnenie: Švédsko
Logovanie: žiadne
Cena: 4,99 EUR/mesiac
Podpora: cez email alebo fórum
Refundácia: 10 dní
Web stránka: ovpn.com

Ďalším na našom zozname je OVPN, jedna z najlepších VPN zo Švédska. Začalo sa to v roku 2014 s jednoduchým cieľom byť najspoľahlivejším a najdôveryhodnejším poskytovateľom VPN. Snažia sa chrániť dáta svojich používateľov pomocou viacvrstvového prístupu. Celá sieť OVPN beží na dedikovaných serveroch s dostatočnou šírkou pásma a silným zabezpečením. Všetky servery fungujú na RAM-diskoch bez fyzických pevných diskov, sú podporované viacskokové konfigurácie a neukladajú sa žiadne protokoly.

OVPN si v našich testoch počínal prekvapivo dobre a konkuroval najlepším poskytovateľom VPN. Ponúka zabezpečené aplikácie, ktoré obsahujú zabudované nastavenia ochrany pred únikom dát. Dokonca má k dispozícii aj kompletného klienta Linux s grafickým rozhraním a so všetkými dostupnými funkciami. Zatiaľ čo OVPN ponúka aplikáciu pre Android, aplikácia pre iOS zostáva vo vývoji. Podporovaný je aj protokol WireGuard, ale nie priamo v aplikáciách, ako napríklad pri NordVPN či Surfshark.

OVPN má transparentné vedenie (dá sa overiť na webovej stránke) a od roku 2014 uverejňuje pravidelné mesačné správy o transparentnosti. Samozrejmosťou sú tiež anonymné platby.

Aj keď je OVPN služba zameraná hlavne na ochranu súkromia a zabezpečenia, stále ponúka určitú podporu streamovacích služieb. Patria sem Netflix a Hulu, aj keď v súčasnosti nepodporuje toľko streamovacích kanálov ako iné popredné VPN služby.

Vrátenie peňazí a podpora: Okno vrátenia peňazí s 10 dňami, všetky predplatné s e-mailovou podporou (bez živého četu).

Kupón na predplatné OVPN

Získajte zľavu až 55% pri ročnom predplatnom OVPN. ( Zľavový kupón sa aplikuje automaticky kliknutím na tlačidlo. )

VPN OCHRANA PRE KAŽDÉHO
Logo